بنا به گزارش یک شرکت امنیتی مستقر در آمریکا، نفوذگران چینی به احتمال زیاد عامل حمله‌ای به یک وب‌گاه حزب حاکم تایوان در روز سه‌شنبه، هستند. مقامات این جزیره از رشد تهدیدات سایبری از پیش خبر داده ‌بودند.
در پی به قدرت رسیدن رئیس‌جمهور جدید تایوان، تسای اینک ون از حزب دموکراتیک پیشرو در انتخابات ماه ژانویه و به آغاز حکومت او در ماه گذشته، که نسبت به چین بدگمان است روابط متقابل چین و تایوان به شدت رو به سردی گذاشته است و پکن نگران است که دولت جدید به دنبال استقلال باشد. تایوان از سال ۱۹۴۹ و بعد از اینکه در اثر جنگ داخلی به دو قسمت تقسیم شد، دارای وضعیت خودمختاری گردید اما حکومت چین هنوز آن را بخشی از خاک خود می‌داند.

شرکت فایرآی مستقر در کالیفرنیا در اظهاریه‌ای روز سه‌شنبه گفت که وب‌گاه این حزب در اوایل ماه آوریل تحت حمله قرار گرفت و مهاجمان، بازدیدکنندگان را به سمت یک وب‌گاه جعلی هدایت کردند.
این شرکت گفته است که این تاکتیک اغلب به وسیله‌ی نفوذگران چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس این اظهاریه، روز بعد، مدیران وب‌گاه، مشکل را حل کردند، ‌اما چند روز بعد دوباره این وب‌گاه مورد حمله قرار گرفت.
در این اظهاریه نوشته شده است: ‌«شرکت فایرآی معتقد است که این عملیات به احتمال زیاد نشان‎دهنده‌ی تلاش‌های مداوم دولت چین برای انجام عملیات‌های جاسوسی سایبری علیه حزب DDP حاکم تایوان است، حزبی که تایوان را خارج از دسترسی پلیس شبه نظامی چین می‌خواهد».

دولت تایوان از اینکه وب‎گاه‌های آن به صورت مکرر طعمه‌ی نفوذگران چینی می‌شود، اظهار نگرانی کرده است. وزارت راه و ارتباطات تایوان در گزارشی که در کمیته مجلس این کشور ماه گذشته برقرار شد گفته است که میزان حملات سایبری به تایوان «در حد یک جنگ» است.
این وزارتخانه اضافه کرده است که فعال‌ترین نفوذگران از سرزمین اصلی چین هستند و به سامانه‌های دفاعی، ترافیک هوایی و حمل و نقل این کشور حمله می‌کنند.
وزیر دفاع گفته است که یک «ارتش سایبری» ایجاد کرده که یک نهاد پلیسی است و به وسیله‌ی رئیس جمهور تسای در هنگام مبارزات انتخابی وی قول آن داده شده بود. بنا به پیشنهاد حزب DDP، این «ارتش چهارم» باید در کنار نیروهای زمینی، هوایی و دریایی شکل گیرد تا «قلمرو دیجیتال تایوان» را حفاظت کند.

با این حال، حزب DDP، یافته‌های اخیر گزارش شرکت فایرآی را دست کم گرفته و می‌گوید که در حال حاضر «هیچگونه فعالیت مخرب نفوذگرانه‌ای» مشاهده نمی‌کند.
سخنگوی این حزب، وانگ مین شنگ به خبرگزاری فرانسه گفته است: «حزب DDP همیشه اهمیت خاصی برای امنیت سایبری قائل بوده است».
وانگ اضافه کرده که این حزب در تماس با فایرآی نیست و این شرکت امنیتی به صورتی مستقل به نظارت بر این وب‌گاه می‌پردازد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جاسوسان سایبری چینی، حزب حاکم تایوان را مورد حمله قرار دادند!
برچسب ها: