مدیران توییتر روز گذشته نقص فنی در زمان به روزرسانی نرم افزاری این شبکه اجتماعی را عامل مختل شدن دسترسی کاربران عنوان کردند.

نقص یاد شده بر خلاف موارد قبلی اختلال در توییتر بسیار گسترده بوده و هزاران هزار کاربر را در اروپا، خاورمیانه، آفریقا و شمال آمریکا دچار مشکل کرد.

این کاربران با حضور در شبکه های اجتماعی دیگر از اینکه نمی توانند با استفاده از گوشی یا رایانه های شخصی به توییتر متصل شوند اظهار نارضایتی کردند. نقص فنی یاد شده از ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز گذشته به وقت گرینویچ آغاز شد و برای ساعاتی ادامه یافت.

توییتر ضمن عذرخواهی از کاربران این مساله را به مشکلات ناشی از تغییر کدنویسی توییتر و به روزرسانی آن نسبت داده است. به دنبال وقوع این مشکل ارزش سهام توییتر در بازارهای بورس جهانی تا هفت درصد کاهش یافت.

در عین حال برخی کاربران توییتر هم با استفاده از هش تگ twitterdown اعلام کردند با مشکل خاصی مواجه نشده اند، اما برخی دیگر نیز اعلام کردند هنوز نمی توانند بدون مشکل به توییتر متصل شوند. توییتر در حال حاضر تنها حدود ۳۰۰ میلیون نفر کاربر دارد و رشد آن در سال های اخیر در رقابت با اینستگرام که در مالکیت فیس بوک است کند شده است. اینستاگرام با ۴۰۰ میلیون کاربر چند ماهی است که توییتر را پشت سر گذارده است.

منبع: فارس

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

توییتر اختلال گسترده در خدماتش را تایید کرد