احزاب عمده‌ی سیاسی استرالیا، به حرکت انجام‌شده توسط سناتور حزب سبزها، اسکات لودلام، برای پذیرش این موضوع که آن‌ها به یک رمزگذاری قوی نیاز دارند، ضربه‌ی محکمی زدند.
دولت محافظه‌کار Turnbull و اپوزیسیون حزب کار این حرکت را که این هفته در مجلس سنا به وسیله‌ی سخن‌گوی فن‌آوری ارتباطات مطرح شده بود، رد کردند.
این طرح لودلام می‌خواست که نیاز به رمزگذاری به عنوان محافظ حریم خصوصی و امنیت مالی تأیید شود.
اما متوقف ساختن این طرح با ۳۹ رای در برابر ۱۶ رأی به احتمال زیاد در پی درخواست‌هایی صورت گرفت، که از دولت می‌خواست در برابر تضعیف رمزگشایی مقاومت کند.
دولت‌های دنیا به صورت کلی حملات نیمه‌پخته‌ای علیه رمزگذاری انجام می‌دهند تا تلاش کنند برای مأموران اجرای قانون و سازمان‌های جاسوسی، دسترسی به ارتباطات رمزگذاری‌شده را مهیا سازند.
پذیرش این‌که اهمیت رمزگذاری برای افشاگران به رسمیت شناخته شود می‌توانست برای هر دو حزب سیاسی مهم در استرالیا به یک اندازه تلخ باشد که با شور و شوق به قوانین مربوط مغایرت‌ها علیه روزنامه‌نگاران و افشاگرانی که اسرار عملیات امنیت ملی را فاش می‌کنند، رأی داده‌اند.
دادستان کل این کشور، جورج برندیس به خبرنگاران گفت که در حالی‌که مواردی همچون دستور دادگاه اف‌بی‌آی که از اپل خواسته بود تا به رمزگشایی آیفون خاصی بپردازد در استرالیا پیش نخواهد آمد، اما برای شرکت‌های فن‌آوری مهم است که با مأموران اجرای قانون همکاری داشته باشند.
برندیس گفت: «با وجود این، چنین مشکلی برای مأموران اجرای قانون در حوزه‌های قضایی وجود دارد، اگر داده‌ها به گونه‌ای رمزگذاری شوند که کاملاً بدون همکاری ارائه‌دهندگان اینترنت و سازندگان دستگاه‌ها غیرقابل دسترسی شوند، بنابراین باعث می‌شود که اطلاعات تحقیقات مرتبط با مسأله نیز غیرقابل دسترسی شوند که منجر به عدم دسترسی مأموران اجرای قانون به آنان و ایجاد مشکل می‌گردد.»
احزاب سبز و سناتورهای مستقل از این طرح پشتیبانی کرده بودند.
شکست این طرح به این معنا نخواهد بود که دولت فدرال می‌تواند به دنبال تضعیف رمزگذاری رود، اما این ضربه‌ای دیگر به طرف‌داران حریم خصوصی و امنیت است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

توقف موج ضد درپشتی رمزنگاری‌شده در استرالیا از سوی احزاب مهم