توصیه کارشناسان به دونالد ترامپ: آموزش ۱۰۰ هزار نفوذگر برای دفاع از آمریکا

۴به رئیس جمهور منتخب آمریکا، دونالد ترامپ توصیه شده است تا ۱۰۰ هزار نفوذگر را تربیت کرده و استخدام کند. هدف اصلی از آموزش این افراد، بیشتر نفوذ است ولی برای عملیات دفاعی نیز می‌توانند کاربرد داشته باشند.

کارشناسان امنیتی اشاره کرده‌اند که در زمان تصدی ریاست جمهوری توسط دونالد ترامپ، امنیت سایبری باید در رأس اولویت‌های او قرار بگیرد. علاوه بر این محققان به ترامپ توصیه کرده‌اند تنها به تربیت نفوذگران برای مقابله با تهدیدهای سایبری نپردازد بلکه نفوذگرانی را تربیت کند که در سطح بین‌المللی توانایی حمله‌ی سایبری و نفوذ نیز داشته باشند. این امر امنیت سایبری آمریکا را بهتر تضمین می‌کند.

امنیت سایبری باید اولویت اصلی ترامپ باشد
کمیسیون بهبود امنیت سایبری اشاره کرده است که آمریکا برای بهبود وضعیت امنیت سایبری باید متخصصان امنیتی را آموزش دهد که تنها برای بخش دولتی کار کنند و جذب بخش‌های خصوصی نشوند. این مسئله در چند سال اخیر به مشکل بسیار بزرگی تبدیل شده است.
همچنین در گزارش محققان امنیتی آمده است، حقوقی که شرکت‌های خصوصی به کارشناسان امنیتی می‌دهند بسیار بیشتر از حقوقی است که دولت آمریکا پرداخت می‌کند. از دونالد ترامپ خواسته شده است تا در سال اول ریاست جمهوری خود حتماً به این مسئله نیز رسیدگی کند.

به ترامپ توصیه شده است تا بر روی آموزش این نفوذگران از نزدیک نظارت و کنترل داشته باشد تا آموزش به این افراد با مهارت‌های پایین و بی‌کیفیت انجام نشود. پیشنهاد شده رئیس جمهور یک برنامه‌ی کاری برای امنیت سایبری بین‌المللی ایجاد کند تا از وقوع چنین اتفاقی پیشگیری شود.

گروه ناشناس‌ها از جان مک‌آفی می‌خواهد مشاور امنیتی ترامپ شود
به دونالد ترامپ توصیه شده است یک مشاور امنیتی برای خود استخدام کند تا در ماه‌های اول ریاست جمهوری به او در تعیین استراتژی‌های امنیت سایبری کمک کند. کارشناسان به ترامپ پیشنهاد داده‌اند متخصصان امنیتی که در شرکت‌های به‌نام و بزرگ کار می‌کنند را به آمریکا آورده و استخدام کند نه اساتید دانشگاه و محققان.

چند ماه پیش گروه نفوذ ناشناس‌ها پویشی را راه‌اندازی کردند تا از انتخاب جان مک‌آفی به‌عنوان مشاور امنیتی ترامپ حمایت کنند ولی هم ترامپ و هم مک‌آفی به چنین حرکتی علاقه‌مند نبودند.
ترامپ چندین بار از اپل درخواست کرده که در نفوذ به دستگاه آیفون با FBI همکاری کند ولی این کار زمانی شدنی است که در دستگاه مورد نظر درب ِپشتی نصب شده باشد. شرکت‌ها روز به روز تلاش می‌کنند تا دستگاهی ضدنفوذ بسازند و این کار با برنامه‌های نفوذ ترامپ مغایرت دارد. دونالد ترامپ هنوز در مورد این طرح اظهارنظری نکرده است ولی او برای افزایش امنیت سایبری آمریکا باید چندین گام را طی کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.