برخی از توسعه‌دهندگان اصلی بیت‌کوین، پروژه‌ی بیت‌کوین را دیگر نخواسته و به دنبال ساخت پول رایج دیجیتالی دیگری با نام DECRED هستند. هدف این پول رایج جدید مقابله با برخی مشکلات بیت‌کوین است.
مدیرعامل شرکت «صفر»، جاکوب یوکوم-پیات، که پایه‌های بیت‌کوین را از سال ۲۰۱۳ بنا نهاده‌ بود، توسعه‌ی اصلی پول رایج بیت‌کوین توسط موجودیت‌های خارجی انجام شده بود که موجب تناقض بین خواسته‌های گروه‌ها و توسعه‌دهندگان اصلی پروژه شده است.
بر اساس گفته‌های توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، این گروه محدودیت‌هایی را در طرز اداره‌کردن بیت‌کوین قرار داده‌اند که موجب شده است این پول رایج فقط در جهت سلایق آن‌ها بوده و به طور کلی نظرات توسعه‌دهندگان پروژه را درنظر نگرفته‌اند.
جاکوب در مصاحبه‌ای گفته‌بود: «نرم‌افزار بیت‌کوین توسط گروه‌ کوچکی از مردم کنترل می‌شود، که به طور انحصاری می‌توانند تصمیم بگیرند چه چیزهایی تغییر کنند یا ثابت بمانند.»
«این مهم به این دلیل اتفاق افتاده ‌است که ساز و کاری برای توسعه‌ی پروژه‌ها به طور مستقیم وجود ندارد، و در نتیجه توسعه‌ی بیت‌کوین توسط موجودیت‌های خارجی پشتیبانی شده‌ است. بدین ‌ترتیب بین منافع و سلایق توسعه‌دهندگان و مدیران پروژه اختلاف ایجاد شده ‌است.
بنابراین به دلیل این مشکل، توسعه‌دهندگان بیت‌کوین تصمیم گرفته‌اند با همکاری سازندگان BTCsuite پول رایج جدیدی با نام DECRED بسازند.

DECRED چیست؟
DECRED که توسط شرکت «صفر» مدیریت و پایه‌گذاری شده‌ است، یک نوع پول رایج دیجیتال است که کنترل غیرمتمرکزتری را که بیش‌تر به انجمن توسعه‌دهندگان نزدیک است در بازار پول دیجیتال ایجاد می‌کند.
این تیم این پتانسیل را دارد تا DECRED را به محصولی بسیار ارزشمندتر تبدیل کنند، چرا که آن‌ها تجربه‌ی بیت‌کوین را در پرونده‌ی‌ خود دارند.

برخی ویژگی‌های مهم درباره‌ی DECRED
DECRED فهرست بلندبالایی از ویژگی‌ها را دارد، از جمله:
-DECRED از الگوریتم درهم‌سازی Blake-۲۵۶‌ استفاده می‌کند.
-DECRED احتمالاً با بیت‌کوین نیز سازگار باشد
-اعضای انجمن DECRED در تصمیم‌های غیرمالی سهیم خواهند بود.
-این پول رایج از شِمای امضای secp ۲۵۶k۱ استفاده خواهد کرد تا بتواند یکپارچگی بهتری با نرم‌افزارهای موجود داشته‌ باشد.

طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده DECRED ماه آینده عرضه خواهد شد. در اولین عرضه این پول رایج، ۴ درصد از کل موجودی به اعضای انجمن داده خواهد شد.
توسعه‌دهندگان علاقه‌مند می‌توانند به وب‌‌گاه DECRED مراجعه کرده و در این پروژه شرکت کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، به دنبال یک پول دیجیتالی دیگر