تلاش پنتاگون برای از کار انداختن اینترنت داعش

فرمانده پنتاگون روز پنجشنبه گفت که مرکز سایبری ارتش ایالات متحده آمریکا Cybercom در تلاش است تا ارتباط اینترنتی گروه داعش موسوم به دولت اسلامی را از کار بیاندازد و و جهادیون را در موقعیت انزوای مجازی قرار دهد.
وزیر دفاع اشتون کارتر Ashton Carter گفت که در اولین «عملیات رزمی عمده» ارتش در این حوزه، این مرکز نقش مهمی را در عملیات‌های نظامی آمریکا علیه گروه داعش در سوریه و عراق به عهده دارد.
کارتر به قانونگذاران در جلسه کمیته خدمات نظامی سنا گفت: «اهداف این عملیات‌های این است که مرکز کنترل و فرماندهی گروه داعش را مختل کنند و توانایی ارسال پول را از آنان سلب نمایند، قدرت فشار و کنترل مردم را از آنان بگیرند، و توانایی سازماندهی آنان را مختل نمایند».
«ما آنها را بمباران می‌کنیم و قصد داریم تا اینترنت آنها را تا جایی که ممکن است، از کار بیاندازیم».
مشاور ارشد نظامی کارتر Joe Danford که ریاست ستاد مشترک را بر عهده دارد، گفته است که هدف اینست که خطوط ارتباطی جهادیون قطع گردد.
دانفورد گفته است: «هدف اصلی ما از انجام این عملیات اینست که آنها را در موقعیت انزوای مجازی قرار دهیم. این کار با همراهی حملات فیزیکی ما در روی زمین صورت خواهد گرفت و تمرکز خاص ما بر عملیات‌های خارجی که ممکن است توسط گروه داعش صورت بگیرد قرار دارد».
در سال ۲۰۱۴ پس از اینکه داعش قسمت‌های زیادی از سوریه و عراق را تصرف کرد و به قتل و کشتار مردم و نظامیان محلی پرداخت و به زور قوانین اسلامی مورد نظر خود را تحمیل کرد، ایالات متحده آمریکا، یک ائتلاف بین‌المللی علیه گروه داعش به راه انداخت.
قانونگذاران بارها عدم موفقیت نظامی را مورد تأکید قرار داده‌اند. در حدود دو سال پس از انجام حمله‌ها، جهادیون داعش هنوز کنترل شهرهای رقه در سوریه و موصل در عراق را بر عهده دارند.
جان مک کین سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته گفته است که ایده‌های کارتر برای انجام جهش‌هایی در نبرد «به لحاظ عقلانی غیر قابل اعتماد» است، زیرا که آن‎ها گزینه ایجاد صد هزار نیروی زمینی قدرتمند که شامل مردم سنی مذهب و نیروهای غربی می‌شوند را در بر نمی‌گیرند تا بتوانند موصل و رقه را پس بگیرند.
کارتر پاسخ داده است: «این شرایط بسیار مطلوبی خواهد بود، اما هیچ نشانه‌ای از سوی این کشورها با وجود تلاش‌های فراوان و اراده مصمم ما دیده نمی‌شود».
کارتر و رئیس‌جمهور اوباما مدتهاست که اصرار می‌ورزند که تنها راه غلبه بر گروه داعش، آموزش و تجهیز جنگجویان محلی برای انجام این کار است و می‌گوید که حضور نیروهای ارتش غرب می‌تواند موجب فراخوانی جدیدی برای جهادیون شود. با وجود خشم متحد آمریکا، ترکیه، ایالات متحده جنگجویان کرد را در شمال سوریه آموزش می‌دهد، با این حال مقامات رسمی می‌گویند که کشورهای عرب دوست آمریکا در نهایت می‌خواهند که رقه را باز پس گیرند چرا که افراد محلی به نیروهای آزادی‎بخش کرد خوشامد نخواهند گفت.
CYBERCOM با محافظت ارتش آمریکا و برخی از شبکه‌های غیرنظامی در حمله محافظت خواهد شد. در سال ۲۰۱۸ آنها شامل ۶۰۰۰ نیروی نظامی و کارشناسان فنی غیرنظامی در قالب ۱۳۳ تیم خواهند بود.
چنین تیمی، که شامل ۶۵ نفر می‌شود امروزه در خاورمیانه در حال فعالیت است و عملیات سایبری را علیه شبکه‌های داعش انجام می‌دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.