تبت منطقه‌ای در جمهوری خلق چین است که برای سال‌های مورد مناقشه بوده ‌است. درحالی‌که چین برای قرن‌هاست که معتقد است تبت باید تحت قوانین این کشور اداره شود، تبتی‌ها از سال ۱۹۱۲ داعیه استقلال دارند.
گرو‌ه‌های تبتی، به خصوص فعالان آزادی‌خواه بارها و بارها تحت حمله‌ی نفوذگرهایی قرار گرفته‌اند که از سوی چین هدایت می‌شده‌اند.
حالا بار دیگر منابع تبتی می‌گویند که شبکه‌ی ‌اجتماعی آن‌ها تحت حمله‌ی گروه‌های نفوذگر چینی قرار گرفته‌ است.
نفوذگر‌های چینی می‌گویند وب‌گاه شبکه‌ی اجتماعی تبتی را با نام unitib.comمورد حمله قرار داده‌اند، چرا که بیجینگ معتقد بوده‌ است این وب‌گاه تهدیدی از سوی نیروهای تبتی محسوب می شود.
تیم فنی Unitib پس از آن‌که سکویش برای چند روز از دسترس خارج شده‌ بود از متخصصان امنیتی هندی و چینی کمک خواسته ‌است.
تاشی، یکی از اعضای تیم فنی Unitib گفته‌ است که این حمله توسط شبکه‌‌ی بات نسبتاً بزرگی و برای مدت ۱۰ روز انجام شده است. در جریان این حمله ۸هزار آدرس آی‌پی شناسایی شده‌اند که به وسیله‌ی یک اسکریپت خودکار، ۲۰ هزار حساب‌کاربری جعلی ساخته و حمله‌ی DDoS را ترتیب داده‌اند.
یک شبکه‌ی ‌بات (که با نام ارتش زامبی نیز شناخته می‌شود) تعداد زیادی از رایانه‌های متصل به اینترنت هستند که علی‌رغم عدم اطلاع صاحبان این رایانه‌ها، طوری تنظیم شده‌اند تا اطلاعاتی را از جمله هرزنامه‌ها و یا بدافزار‌ها را از طریق اینترنت به سوی سایر رایانه‌ها ارسال کنند.
تیم Unitib تأکید کرده‌ است که حساب‌های کاربری و رمز‌‌های مرتبط با آن‌ها لو نرفته‌اند، و فعال‌سازی حساب‌های کاربری جعلی نیز به دلیل وجود معیارهای امنیتی هم‌چون فعال‌سازی تلفنی موفق نبوده‌اند.
تاشی هم‌چنین گفته‌ است: «پیش از این نیز حملاتی از سوی نفوذگرهای چینی صورت گرفته ‌بود، اما تعداد حساب‌های کاربری جعلی استفاده‌شده در آن‌ها کم بوده و مقالات ضد تبتی در آن‌ها انتشار می‌سافت. اما مقیاس این حمله به قدری زیاد بود که تیم ما توانایی کنرل و مقابله با آن ‌را نداشته است.»
تیم Unitib گفته ‌است که در پی استفاده از معیارهای امنیتی متنوع‌تری از جمله کپچا‌‌های قوی‌تری است چرا که معتقد است این حمله به عنوان هشداری برای حملات بزرگتری محسوب می‌شود.
چین زمانی که صحبت از سایر فرهنگ‌ها شود استبدادی جدی را از خود نشان می‌دهد. تبت فرهنگ، زبان و سامانه‌ی سیاسی خود را دارد، که چین آن را به رسمیت نمی شناسد. اگرچه از لحاظ قانونی تبت یک ایالت مستقل به شمار می‌رود، دلیل اصلی مبارزات استقلالی تبتی‌ها فشارهای چینی‌ها به آن‌ها است.
پس از این حمله مؤسسان این‌ وب‌گاه گفته‌اند: «از این حملاتی که چین ترتیب می‌دهد هرگز واهمه‌ای ندارند. این وب‌گاه اکنون در حال کار بوده و به فعالیت‌ خود ادامه نیز خواهد داد. انگیزه‌های ما کاملاً مشخص است، ما می‌خواهیم انجمن‌مان را متحد کنیم.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تلاش نفوذگرهای چینی برای از کار انداختن شبکه‌ی اجتماعی تبتی‌ها