۱۸۷۸برخی کاربران مک ادعا کرده‌اند که نسخه رایانه‌ای برنامه دراپ‌باکس خدمات ذخیره‌ای ابری، به‌تازگی با روشی مشابه روش مورد استفاده بدافزارها وارد منوی دسترسی۱ سامانه می‌شود.

در این فرآیند، از کاربرانی که دراپ‌باکس را نصب کرده‌اند درخواست می‌شود که مجوز لازم را برای اضافه کردن این برنامه به منوی دسترسی صادر کنند. فیل استوکس۲، نویسنده وبگاه Applehelpwriter در این خصوص اعلام کرده است که طبق بررسی‌ها پس از صدور این مجوز، کاربران به راحتی قادر به پاک کردن این برنامه از منو نیستند. وی در ادامه بیان کرد حتی در صورتی که برنامه حذف شود، پس از مدتی دوباره ظاهر می‌شود.

شرکت دراپ‌باکس در این خصوص اعلام کرده است که این برنامه به منظور کارکرد درست، باید به این شکل نصب شود. از طرف دیگر، کاربران مک نگرانی‌هایی را در این خصوص ابراز کرده‌اند، زیرا هر برنامه‌ای که در منوی دسترسی وجود داشته باشد، به نفوذگران از راه دور امکان دسترسی به سامانه را می‌دهد.

شرکت دراپ‌باکس هفته گذشته در این خصوص از کاربران عذرخواهی کرده و در عین حال برخی مطالب نسبت داده‌شده به برنامه خود را تکذیب کرد، اما منتقدان در این خصوص قانع نشده‌اند و خواستار اطلاعات جزئی‌تر در خصوص چگونگی بارگیری این برنامه هستند.

استوکس در یک پست جدید اعلام کرده است که با توجه به عرضه آخرین نسخه از سوی شرکت اپل با نام ۱۰.۱۲ macOS Sierra، نفوذ به بخش تنظیمات دسترسی۳ دیگر ممکن نخواهد بود.

سخنگوی دراپ‌باکس روز چهارشنبه به SCMagazine گفت: «دراپ‌باکس نیز همچون سایر برنامه‌ها برای فعال کردن برخی ویژگی‌ها و ایجاد یکپارچگی به مجوزهای اضافی نیاز دارد. سامانه عاملی که کابر از آن استفاده می‌کنند ممکن است برای دادن این مجوزها، از کاربر گذرواژه را برای تائید این مجوزها درخواست کند. دراپ‌باکس هیچ‌وقت این گذرواژه‌ها را ندیده و دریافت نمی‌کند. گزارش‌هایی مبنی بر اختلال در واسط‌ها و یا ضبط گذرواژه‌های کاربران توسط دراپ‌باکس کاملاً غلط و نادرست است. ما باور داریم که می‌توانیم در خصوص استفاده از این مجوزها، بهتر کار کنیم و در تلاش هستیم تا این موضوع را بهبود بخشیم.»

۱. Accessibility Menu
۲. Phil Stokes
۳. Accessibility preferences

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تغییرات دراپ‌باکس در مورد نحوه نصب این برنامه روی دستگاه‌های مک
برچسب ها: