تعلیق یک بدافزار در برنامه‌ای روی گوگل پلی

محققان Lookout بدافزاری از خانواده Acecard در فروشگاه گوگل‌پلی کشف کردند. این بدافزار که درون برنامه کارت بازی به نام Black Jack Free مخفی شده بود، هشتاد و ششمین بدافزار بازار بود. Look out به کسانی که این بازی را بارگیری کرده‌اند توصیه می‌کند که هرچه سریع‌تر آن را پاک کرده و گذرواژه حساب‌های مهم خود را نیز تغییر دهند. بازی Black Jack Free به کاربران اجازه کارت بازی به صورت رایگان و با استفاده از پول برای بازی را می‌‌دهد.
این ابزار ناهنجار با بودجه‌های حساب‌های بانکی قربانیان برای سایفون کار می‌کند. یک برنامه کمکی، پنجره‎هایی را بالای برنامه‌های بانکداری قانونی و دیگر وب‌گاه‌ها از جمله فیس‎بوک و اسکایپ قرار می‌دهد تا کاربران را تشویق به وارد کردن رمزشان در اعتبارات آنلاین و PII کنند.
این برنامه همچنین می‌تواند پیام‌های کوتاه متنی را به سرقت برده و به کارگزار بدافزار بفرستد، تماس‌های تلفنی را انتقال دهد و سپس صفحه گوشی را قفل کند تا تمامی اطلاعات کاربر را به سرقت ببرد.
این بازی پیش از اینکه از روی گوگل پلی حذف شود، ۵۰۰۰ بار بارگیری شده بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.