۶پس از یک دزدی مجازی که هزاران نفر از مشتریان را تحت تاثیر قرار داد، بانک Tesco تمامی تراکنش‌ها را متوقف کرد. تحقیقات هنوز در حال انجام است.
این بانک در اقدامی برای متوقف کردن این حمله‌ی مجازی، تمامی تراکنش‌های مشتریان را متوقف کرده است. این اقدام توسط بنی هیگینز مدیر اجرایی این بانک اعلام شد. این بانک اعلام کرده که در طول این آخر هفته به حساب کاربری ۴۰ هزار نفر از ۱۳۶هزار مشتری نفوذ شده است و متاسفانه ۵۰ درصد از این مشتریان موجودی خود را از دست داده‌اند.

بانک Tesco از سال ۲۰۰۸ تحت مالکیت Tesco PLC بوده و نزدیک به ۷.۸ میلیون حساب کاربری دارد. این بانک تایید کرده که فعالیت‌های مشکوکی را اواخر شنبه و اوایل صبح یکشنبه شناسایی کرده است.
هیگینز گفت: «ما بخاطر ناراحتی و نگرانی که برای مشتریانمان بوجود آمده بسیار عذرخواهی می‌کنیم و تحت فشار بسیار بالایی مراحل حفاظت از مشتریان خود را دنبال می‌کنیم. در یک اقدام احتیاطی تصمیم گرفتیم تا امروز موقتاً تراکنش‌های برخط حساب‌های کاربری را متوقف کنیم.»
این حادثه بخاطر تعداد بالای ِ مشتریانی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند و همچنین به‌خاطر اقدامی که توسط این موسسه مالی برای پیشگیری از این حمله اتخاذ شده است، در ذهن باقی خواهد ماند.

این بانک مقدار پولی که از حساب‌های مشتریان به سرقته رفته را بسیار کم گزارش کرده است. به هرحال بانک تمامی ضرر و زیان‌های ناشی از این حمله را به مشتریان پرداخت کرده و بخاطر پشتیبانی ضعیف در پاسخگویی به پیگیری‌های مشتریان عذرخواهی کرده است.
یکی از مشتریان این بانک در توییتی گفته است که موجودی او ۷۰۰ پوند کاهش پیدا کرده در حالی‌که هیچ تراکنشی انجام نداده است. متن توییت بدین شکل است: «به حساب کاربری ما نفوذ شده است. تمامی پول‌های ما به باد رفته و هیچ متن و رایانامه‌ای دریافت نکرده‌ایم. هیچ کس از طرف Tesco تاکنون پاسخگو نبوده است.»

در حالی‌که محققان امنیتی در تلاش هستند تا عاملان این حمله را شناسایی کنند، مدیر اجرایی این بانک از عنوان عاملان احتمالی این قضیه امتناع کرده است.
هیگینز گفت: «در دنیای مدرن کنونی تسخیرناپذیری غیرممکن است. ما در خصوص این حادثه با آژانس جرائم بین‌المللی و سازمان مالی در حال مذاکره هستیم.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تعلیق تمامی تراکنش‌های برخط در پی ِ سرقت مجازی از بانک Tesco