مایکروسافت سیم‌‌کارت خود را در برخی از دستگاه‌های ویندوز ۱۰ به لطف همکاری با اپراتور شبکه‌ی مجازی تلفن همراه فرانسوی Transatel قرار می‌دهد.
مشتریان می‌توانند نرم‌افزاری را از فروشگاه ویندوز بارگذاری و نصب کنند، هرچند به نظر می‌رسد که کمی بیشتر از یک مجموعه‌ی دستورالعمل‌های ساده برای تجهیز مناسب دستگاههای ویندوز ۱۰ نیاز باشد.
به کمک این برنامه کاربران می‌توانند تنها با حساب کاربری مایکروسافت اتصال برقرار کرده و طرح دیتای تلفن همراه خود را بر روی ویندوز ۱۰ خریداری کنند. این بدان معناست که هیچ نیازی به قرارداد ثابت و تعهدهای بلندمدت وجود ندارد.
این نرم‌افزار به یک سیم‌کارت مایکروسافت نیاز دارد که بر پایه‌ی سیم‌کارت‌های Transatel SIM ۹۰۱قرار استوار است و اتصال‌های ۳G و LTE را برقرار می‌کند. گفته می‌شود که در حال حاضر این نرم‌افزار به ارائه‌ی طرح‌های داخلی می‌پردازد و طرح‌های رومینگ بین‌الملل آن به زودی در دسترس خواهند بود.
Eric Lockard معاونت شرکت مایکروسافت می‌گوید: «ما می‌خواهیم پذیرش اتصال تلفن‌های همراه را در تبلت‌های ویندوزی برای تکمیل اتصال مرسوم وای‌فای توسعه دهیم تا راه برای ارتباط مشتریان در همه‌جا و همه‌ی زمان‌ها آسان‌تر شود. راه حل Transatel SIM ۹۰۱ به ما کمک می‌کند تا به اهداف خود برای کسب بازارهای متعدد از طریق تنها یک رابط کاربری نزدیکتر شویم.»
Transatel در حال حاضر ۳۸ کشور را تحت پوشش خود قرار داده است، و قول داده است که در سه ماه اول سال ۲۰۱۶ به ارائه‌ی خدمات در ۵۰ کشور بپردازد.
همچنین گوگل نیز طرح‌های سلولی خودش را تحت عنوان پروژه‌ی Fi دارد، که اتصال «دیتا و صوت» را تنها با هزینه‌ی ماهانه ۲۰ دلار به علاوه ۱۰ دلار برای هر گیگابایت ترافیک دیتا برقرار می‌سازد.
قیمت‌ها و نحوه‌ی دسترسی به خدمات مایکروسافت هنوز اعلام نشده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تعداد آسیب‌پذیری‌‌های مشخص ۵۰ محصول اول دنیا