تعبیه‌ی پشتیبان تور در برنامه‌ی اندرویدی فیس‌بوک

فیس‌بوک با اعلام خبر آوردن نرم‌افزار ناشناس و رایگان پشتیبان‌گر tor به نرم‌افزار اندرویدی‌اش همه را متعجب کرد.
آری باور کنید یا نکنید، نسخه‌ی اندرویدی نرم‌افزار محبوب فیس‌بوک در حال حاضر شبکه‌ی ناشناس Tor را پشتیبانی می کند.
در ماه اکتبر ۲۰۱۴ فیس‌بوک وب‌گاه .onion را روی Tor راه اندازی کرد تا کاربرانش سرویس امن‌تری را در سراسر جهان در دسترس داشته باشند.

دسترسی فیس‌بوک روی Tor از طریق Orbot
این آخرین حرکت به سمت گسترش این دسترسی برای نرم‌افزار اندرویدی فیس‌بوک است تا این گزینه را برای بیش از میلیون ها کاربر باز کند که هنگامی که آن‌ها محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی یعنی فیس‌بوک را مشاهده می‌کنند، به حریم خصوصی‌شان اهمیت دهند.
فیس‌بوک گفت : «جمعیت قابل ملاحظه‌ای از مردم» در حال حاضر روی Tor به وب‌گاه دسترسی دارند، به همین دلیل این شرکت در حال آوردن این ویژگی برای اندروید از طریق نرم‌افزار رایگان orbot proxy است که در play store گوگل در دسترس است.
فیس‌بوک می‌گوید: «ما عموماً درخواست‌هایی برای بستری اضافی که توسط مرورگر پشتیبانی شود دریافت کرده ایم. ما اکنون برای استفاده‌ از فیس‌بوک روی Tor از طریق نرم‌افزار orbot proxy برای دستگاه‌های اندرویدی پیشنهاد پشتیبانی آزمایشی داده‌ایم.»

چگونه از فیس‌بوک روی Tor استفاده کنیم؟
برای دسترسی فیس‌بوک روی Tor نرم‌افزارorbot proxy را از play store بارگیری کنید.
اکنون نرم‌افزار فیس‌بوک را باز کرده و گزینه‌ی use via orbot را در منوی تنظیمات نرم‌افزار انتخاب کنید.
اکنون شما به سرویس مخفی Tor فیس‌بوک که آدرس ip واقعی شما را مخفی خواهد کرد متصل شده‌اید. سرویسی که isp شما را از دید زدن شما، هنگامی که از فیس‌بوک دیدن می کنید، باز می‌دارد.
علاوه بر این، این ویژگی به صورت بالقوه می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا به وب‌گاه شبکه‌ی اجتماعی حتی اگر در کشورشان (نظیر چین) مسدود باشند، دسترسی داشته باشند.
فیس‌بوک می‌گوید که این ویژگی جدید را «در چند روز آینده» آزاد می کند، به همین دلیل انتظار دیدن اطلاعیه‌ی آن را هم‌اکنون نداشته باشید.
گفتنی است نقص‌ها و بقیه‌ی مسائلی که ممکن است اتفاق بیافتند، در حال حاظر در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.