کشوری که می‌خواهد گوگل، مایکروسافت، و اپل را از کشورش خارج کند، اما خودش از جی‌میل و مک استفاده می‌کند.
تزار تازه منصوب‌شده‌ی اینترنت، جرمن کلمنکو، که مشاور اول اینترنتی ولادمیر پوتین است، قصد خارج کردن غول‌های آمریکایی را از روسیه دارد.
در یک مصاحبه‌ی ۹۰ دقیقه‌ای انجام‌شده توسط بلومبرگ، کلمنکو علاقه‌ی خود را به محو کردن حضور بزرگان فن‌آوری کشورهای خارجی از روسیه ابراز کرد.

گوگل و اپل باید ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده‌ی بیشتر بپردازند
به عنوان بخشی از این اقدام، کلمنکو قصد دارد که مبلغ مالیات کشورهای خارجی را بالا ببرد. به طوری‌که گوگل و اپل باید برای برنامه‌های کاربردی و سرویس‌هایی که به صورت برخط می‌فروشند، ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده‌ی بیشتر بپردازند.
تخمین زده شده است که اپل، گوگل و سایر شرکت‌ها هر ساله نزدیک به ۳۰۰ میلیارد (US$۴ میلیارد) درآمد از روسیه به دست می آورند.
کلمنکو اظهار داشت: «اگر از هر جای اروپا، یک برنامه‌ از گوگل‌پلی یا از اپ‌استور بخرید، مالیات بر ارزش افزوده در محل پرداخت شارژ می‌شود. اما در جمهوری ما این اتفاق نمی افتد.»
جنبش پیشنهادی توسط آندری لوگووی حمایت خواهد شد. وی قانون‌گذار پارلمان و مأمور سابق KGB (کمیته‌ی روسیه برای امنیت کشور) است. شخصی که توسط بریتانیا متهم به ترور مأمور سابق الکساندر لیتویننکو در لندن شده است.
کلمنکو به عنوان مشاور اول اینترنت، بیشتر متمرکز بر گسترش بازار اینترنتی روسی با ترویج پروژه‌هایی مانند یاندکس، Mail.ru، شبکه‌ی اجتماعی VK و غیره است.
کلمنکو حرکت دیگری برای جایگزینی سامانه‌ی عامل ویندوز با لینوکس سفارشی برای ادارات دولتی، انجام داده است. او ادعا کرد که ۲۲۰۰۰ دولت شهری آماده برای نصب لینوکس هستند.
این به نوبه‌ی خود موقعیتی مشابه با چیزی است که چین قبلاً دنبال کرده بود. چین با ساختن سامانه‌ی عامل سفارشی خود به نام NeoKylin برحضور هویت ملی در سراسر فضای مجازی تأکید کرده بود.

شرکت‌های خارجی تهدیدی برای امنیت ملی می‌باشند
گوگل همه‌چیز را پیگیری می‌کند، به ۳۲۰۰۰ درخواست در سال سازمان‌های آمریکایی پاسخ می‌دهد. اما با توجه به اقدام کلمنکو، به درخواست‌های روسیه پاسخ نخواهد داد.
به نظر می‌رسد که هر دو ملت نسبت به برنامه‌های نظارتی جهانی انجام‌شده توسط آژانس اطلاعاتی ایالات متحده‌ی NSA و همتای بریتانیایی خود GCHQ که در زندگی خصوصی افراد سرک می‌کشند، ناراضی هستند.
کلمنکو بیان کرد: «ما باید به این مسأله به عنوان یک نوع تهدید بالقوه برای امنیت ملی خود بنگریم.»
این جنبش به برنامه های جاسوسی خارجی، که نگرانی عمده میلیون ها نفر است پایان خواهد داد و همچنین وضعیت بورس اوراق بهادار روسیه را بهبود خواهد داد.
روسیه با الهام گرفتن از چین، شروع به گذاشتن امضای خود در بسیاری از زمینه‌های متنوع کرده است، مانند:
– صادر کردن گوشی‌های هوشمند تولید خود «xiaomi» به بسیاری از کشورها
– پیاده‌سازی یک دیوار آتش بزرگ
– Weibo، یک سرویس شبکه‌ی اجتماعی است که نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.
– Baidu موتور جست‌وجو
– و بسیاری دیگر …

خارج کردن: آیا این یک گزینه‌ی عملی است؟
خارج کردن فن‌آوری‌های خارجی از کشور باعث تعجب افراد زیادی خواهد شد. زیرا دنیای امروز توسط سیم‌ها پیوند یافته است تا ارتباط و روابط با همتایان خارجی حفظ شود.
«کاری که در کره‌ی شمالی و چین با دیوار آتش شده است، احتمالاً برای ما ممکن نباشد. رفتن گوگل از روسیه مرگ‌بار نخواهد بود؛ یاندکس و Mail.ru نیز فن‌آوری‌های مشابهی دارند.»
این طرح پیشنهادی می‌تواند مانع تحولات آینده که به نفع کشور است، شود.
اگر همه‌ی کشورها راه نادرست مشابه را دنبال کنند، آن‌گاه زمین ما با دیگر سیاره‌های بی‌جان تفاوتی نخواهد داشت.
بیایید ببینیم چه خواسته‌ی دیگری در ذهن تزار جدید اینترنت روسیه شکل خواهد گرفت!

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تصمیم روسیه برای خارج کردن شرکت‌های فن‌آوری خارجی