اندروید Noughat در نظر دارد راه‌اندازی تایید شده را بر روی دستگاه‌های اندروید اجباری کند تا بدین ترتیب کار بد‌افزارها در پنهان‌ شدن سخت‌تر شود. از طرف دیگر این اقدام می‌تواند منجر شود دستگاه‌هایی که داده‌های تخریب شده و یا برنامه‌های راه‌انداز تغییر یافته دارند دیگر نتوانند راه‌اندازی شوند.

راه‌اندازی تایید شده اندروید هم‌زمان با طراحی نسخه ۴.۴ با نام KitKat در این سامانه عامل قرار داده شد، اما نسخه Nougat با رویکرد جدی و جلوگیری از ورود بدافزارها و روت‌کیت‌ها از این بخش استفاده می‌کند.

چنین رویکردی در یک سامانه عامل، ایده جالبی است. کاربر با استفاده از این ویژگی، از ورود بدافزار به دستگاه و همچنین امکان بروز آسیب‌های جدی به پرونده‌های مهم هسته، مطلع می‌شود. این ویژگی اصلاح خطای رو به جلو را ارائه می‌دهد که می‌تواند برخی اشکالات را بدون نیاز به ورودی کاربر برطرف کند. دارندگان دستگاه‌های Nexus از این پس می‌توانند از آن استفاده کنند.

این ویژگی در عین وجود نکات مثبت، مشکلاتی را نیز دارد. اولین و مهم‌ترین مشکل این ویژگی این است که ورود اطلاعات تخریب شده ممکن است باعث عدم راه‌اندازی در دستگاه‌ها شوند و دلیل این مشکل این است که فرآیند راه‌اندازی به موانعی برخورد می‌کند که خود قادر به رفع آن‌ها نیست. این اطلاعات خراب می‌توانند نتیجه اشکالات نرم‌افزاری و یا مشکلات سخت‌افزاری باشند.

از طرف دیگر، استفاده از بخش راه‌اندازی تایید شده و اجرای جدی آن در دستگاه، ممکن است برای کسانی که ثابت‌افزارهای غیررسمی و سفارشی را در دستگاه خود استفاده می‌کنند، مشکل‌ساز شود، چرا که ثابت‌افزارهای غیررسمی برنامه راه‌انداز قفل شده را دور می‌زنند در حالی که ویژگی جدید راه‌انداز تایید شده هر نوع تغییری را شناسایی خواهد کرد. البته این مشکل گریبان‌گیر دستگاه‌های نکسوسی که به طور استاندارد با برنامه راه‌انداز قفل نشده ارائه می‌شوند، نخواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تصمیم جدی اندروید برای استفاده از بخش خود راه‌اندازی در نسخه اندروید Nougat
برچسب ها: