در پی چندین نفوذ به شبکه‌های اجتماعی متعدد در آمریکا که شامل LinkedIn ،Tumblr و Myspace می‌شدند، یک نفوذگر به پایگاه داده‌ای دست پیدا کرده است که دارای تقریباً ۱۷۱ میلیون حساب کاربری بوده و به یک شبکه اجتماعی مستقر در روسیه که از فیس‌بوک الهام گرفته شده به نام VK.com مربوط است.
به گفته وب‌گاه مادربورد، این هکر به نام Peace که ادعا شده مسئول نفوذهای ذکر شده در بالا است، بخشی از این داده‌ها را به تعداد ۱۰۰ میلیون حساب کاربری به قیمت یک بیت‌کوین تقریباً ۵۷۰ دلار می‌فروشد.
نام کامل، نشانی رایانامه، رمزهای عبور به شکل متن ساده و در بسیاری از موارد مکان و شماره تلفن‌ها نیز در این پایگاه داده‌ی سرقت شده وجود دارند و بنا به گفته‌ی مطبوعات این نفوذها مابین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ انجام شده است.
سخنگوی VK.com ادعاهای نفوذ را در صحبت با مادربورد رد کرد و گفت که همه‌ی داده‌های کاربران که توسط کلاهبرداران جمع‌آوری شده‌اند، قدیمی بوده و از آن زمان تغییر داده شده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تصاحب ۱۷۱ میلیون حساب کاربری روسی توسط نفوذگر وب‌گاه‌های LinkedIn ،Tumblr و Myspace
برچسب ها: