۱۲محققان بخش نورتون در شرکت Symantec می‌گویند ترکیه بیش‌ترین آلودگی بات‌ها را داراست به‌طوری‌که در این کشور به ازای هر ۱۱۳۹ کاربر اینترنتی یک بات مشغول به فعالیت است. در همین گزارش آمده است که ترکیه ۱۸.۵ درصد از کل بات‌های موجود در اروپا، آسیای میانه و آفریقا۱ را داراست.

نقشه پراکندگی بات Symantec نشان می‌دهد که بیش‌ترین رایانه‌های آلوده شده در دو شهر استانبول و آنکارا واقع شده‌اند. این دو شهر باهم نیمی از جمعیت ترکیه را تشکیل می‌دهند.
پس از ترکیه نیز کشورهای ایتالیا، مجارستان، آلمان، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، لهستان، روسیه و رژیم صهیونیستی به لحاظ تعداد بات‌ها مقام‌های بعدی را دارند.

نیک شاو، مدیر بخش EMEA در Symantec‌ می‌گوید: «تعداد بات‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما بازارها و شهرهایی که اخیراً به سمت استفاده از دستگاه‌های متصل به اینترنت متمایل شده‌اند، به‌طور قطع هدفی جذاب برای مجرمان سایبری به شما می‌آیند. بخش دوم این جورچین دستگاه‌هایی هستند که امنیت کافی نداشته و به‌راحتی توسط این مجرمان مورد نفوذ واقع می‌شوند.»

اگر کشورهای مذکور را برحسب چگالی بات مرتب کنیم، مجارستان مقام اول را خواهد داشت. در این کشور به ازای هر ۳۹۳ کاربر اینترنتی یک بات وجود دارد. مقام‌های بعدی از آن کشورهای موناکو، آندورا، رژیم صهیونیستی، ترکیه، لاتویا، کویت، ایتالیا، مصر و لهستان است.
پاول وود، مدیر بخش امنیت سایبری در Symantc‌ می‌گوید: «مهم است که به این نکته توجه کنیم، جایی که بات‌ها وجود دارند لزوماً به این معنا نیست که مجرمان‌ سایبری کنترل‌کننده این بات‌ها هم در آنجا زندگی می‌کنند. بات‌ها به‌طور طبیعی موجودیتی جهانی هستند. یک دستگاه آلوده در اروپا که توسط مجرمانی در آمریکای شمالی آلوده شده است می‌تواند در حمله‌ای در آسیا مشارکت داشته باشد.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ترکیه کشوری که بیشترین آلودگی به بات‌ها را دارد!
برچسب ها: