یک تروجان اندرویدی خطرناک که اجازه تزریق و جلوگیری نمودن از اجرای URL ها در مرورگر ها را می دهد اخیرا به شکل یک ماژول بروزرسانی گردیده  است.

این تروجان که نامش Triada می باشد در اوایل ماه مارس توسط گروه امنیتی Kaspersky یافت شد. محققان این تروجان را بسیار خطرناک معرفی نمودند زیرا قادر است در هسته اصلی فرایند سیستمی سیستم عامل اندروید، با نام Zygote، عملیات مخرب تزریق کرده و کد های خود را با مجوز system-level اجرایی نماید.

مطابق با گفته های کارمندان گروه امنیتی Kaspersky، کلاهبرداری در این بدافزار در چهار فرایند مرورگر اندروید قابل تزریق است که از ویژگی های جدید این تروجان محسوب می شود. (   com.android.browser (the standard Android browser), com.qihoo.browser (360 Secure Browser), com.ijinshan.browser_fast (Cheetah browser), and com.oupeng.browser (Oupeng browser)  )

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تروجان اندروید، مرورگر های وب را به URL سفارشی هدایت می کند