محققان تراشه ای ابداع کرده اند که با استفاده از تنها یک آنتن می تواند سرعت وای فای را دو برابر کند.

این کشف بر اساس یک نوآوری، معروف به ‘مدارهای رادیویی یکپارچه دوطرفه’ نانو مقیاس ابداع شده است.

این مدار به طور همزمان و با استفاده از یک فرکانس، می تواند ارسال و دریافت را انجام دهد که این موضوع توانایی مدار را دو برابر می کند.

ارسال و دریافت همزمان و با یک فرکانس تا سال گذشته ناممکن به نظر می رسید و تصور می شد که ارسال کننده و دریافت کننده در زمان های مختلف و یا در یک زمان اما در فرکانس های متفاوت، کار می کنند.

اکنون محققان دانشگاه کلمبیا برای اولین بار، یک سیرکولاتور غیر متقابل در این ابزار ادغام کرده اند و به گفته آنها این فناوری می تواند حوزه ارتباطات را متحول سازد.

آنها افزودند: سیرکولاتور ما اولین سیرکولاتوری است که در آن یک تراشه سیلیکونی گذاشته می شود و حقیقتا عملکرد بهتری نسبت به ابزار قبلی دارد.

اختراع اصلی به دو آنتن نیاز داشت، اما این سیستم تنها یک آنتن دارد.

به گفته محققان، ارتباطات دوطرفه که در آن فرستنده و گیرنده در یک زمان و در یک فرکانس عمل می کنند، به یک حوزه تحقیقاتی مهم بدل شده است و اکنون ثابت شد که می توان ظرفیت وای فای را با یک تراشه سیلیکونی نانو مقیاس با یک آنتن منفرد دو برابر کرد.

منبع: ایرنا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تراشه ای که سرعت وای فای را دو برابر می کند