یک شرکت مهندسی اتریشی اعتراف کرده است که هزینه‌ی امنیت ضعیف فن‌آوری خود مبلغ ۵۴ میلیون دلار بوده است که از حساب‌های این شرکت با کلاه‌برداری سایبری برداشت شده است.
FACC Operations بخش‌هایی از قطعات شرکت‌های بزرگ هواپیماسازی نظیر ایرباس و بویینگ را می‌سازد و عمدتاً متعلق به یک شرکت سهامی چینی است. این شرکت اصرار می‌ورزد که کارگزارهای مالکیت معنوی، مهندسی و عملیات این شرکت در معرض خطر قرار نگرفته‌اند و اکنون به خوبی کار می‌کنند.
این شرکت در بیانیه‌ی خود می‌گوید: «بخش حسابداری شرکت FACC Operations GmbH مورد حمله‌ی سایبری کلاه‌برداران قرار گرفته است. بخش‌های زیرساخت فن‌آوری شرکت، امنیت اطلاعات، آی‌پی‌ها و عملیات تجاری این شرکت تحت تأثیر حمله و این فعالیت‌های محرمانه قرار نگرفته‌اند. میزان خسارت تقریبا برابر ۵۰ میلیون یورو از بودجه‌ی نقدی این شرکت است. هیئت مدیره اقدامات ساختاری فوری را شروع کرده است و به ارزیابی خود از خسارات و مطالبات بیمه می‌پردازد.»
این شرکت در ابتدا گزارش داد که قربانی نفوذگران خارجی شده است، اما تحقیقات اولیه نشان داد که این گزارش اشتباه است. در عوض، شواهد نشان می‌دهند که نفوذی از داخل صورت گرفته است، و یک شخص ناشناس سامانه‌های حفاظت پرداخت الکترونیکی این شرکت را به گونه‌ای تحت کنترل خود درآورده که بتواند مبلغ فراوانی پول نقد را خارج کند.
پلیس اتریش در حال بررسی این موضوع است و کارگزارهای مالی شرکت بایت به بایت برای یافتن مجرمان مورد تحقیق و جست‌وجو قرار گرفته‌اند. یکی از سخن‌گویان به گزار‌ش‌گران می‌گوید که این تحقیقات ممکن است ماه‌ها طول بکشد.
قیمت سهام FACC تقریبا به میزان ۲۰ درصد بعد از اعلام این خبر کاهش یافت، هر چند که اکنون مقدار اندکی بهبود یافته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تحمیل خسارت ۵۴ میلیون دلاری بر سازنده‌ی قطعات ایرباس و بویینگ در حملات سایبری