۱مایکروسافت در تلاش است تا ویندوز را امن‌تر کند، اما این موضوع لزوماً بدین معنا نیست که کاربران هم همیشه آمادگی پذیرش جدیدترین فن‌آوری‌های این شرکت را دارند، و مطالعه‌ای که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که «امنیت» برای عده‌ی کثیری از کاربران هنوز به یک الویت مبدل نشده است.
Duo Security با نگاهی به اطلاعات کنونی مربوط به استفاده از ویندوز تعیین نمود که چه تعداد از کاربران نسخه‌های آسیب‌پذیر سامانه‌ی عامل ویندوز یا برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند که ممکن است آن‌ها را در معرض حملات قرار دهند.
در این بررسی کاشف به عمل آمده که بسیاری از این سامانه‌های عامل مانند ویندوز ۷، که در سال ۲۰۰۹ عرضه شده و حدود ۶۰۰ آسیب‌پذیری امنیتی داشته است، هنوز روی ۶۵ درصد از رایانه‌های شخصی سراسر جهان در حال اجرا می‌باشند.
ویندوز ۷ کماکان برای بسیاری از کاربران به خوبی کار می‌کند، اما Duo Security توضیح می‌دهد که ارتقاء به ویندوز ۱۰و پیاده‌سازی سامانه‌های امنیتی جدید بایست به یک الویت برای هر کاربری تبدیل شود، زیرا تنها راه ایمن ماندن همین است، و نسخه‌های قدیمی‌تر این سامانه‌ی عامل محبوب بیشتر و بیشتر در معرض ابتلاء به انواع حملات سایبری قرار دارند.

ویندوز ایکس‌پی هنوز هم زنده است!
علاوه بر این، مایکروسافت نگران این موضوع است که ویندوز XP با وجود ۱۵ سال سن و عدم دریافت پشتیبانی از آوریل ۲۰۱۴، هنوز هم مشغول فعالیت است.
ویندوز ایکس‌پی ۷۰۰ آسیب‌پذیری دارد که ۲۰۰ مورد از آن‌ها دارای برچسب بحرانی می‌باشند. ۵۱ درصد از کاربران این سامانه‌ی عامل قدیمی و منسوخ کماکان از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، که این مرورگر دیگر وصله‌های امنیتی را دریافت نمی‌کند، و این در حالی است که مرورگر کروم با ۲۷ درصد کاربر در جای‌گاه دوم قرار دارد.
Duo Security هشدار می‌دهد که در میان همه‌ی سامانه‌هایی که از اینترنت اکسپلورر در آن‌ها به عنوان مرورگر اصلی استفاده می‌شود، ۲۰ درصد از تمامی آن سامانه‌ها در واقع نسخه‌های بدون پشتیبانی این برنامه را اجرا می‌کنند. فلش و جاوا نیز در اکثر این سامانه‌ها در حال اجرا هستند، موضوع نگران‌کنند‌ه‌تر این است که نسخه‌های مربوطه هم بسیار قدیمی و مستعد حملات سایبری می‌باشند.
این شرکت مطرح دنیای فن‌آوری لزوماً توصیه نمی‌کند که از ویندوز ۱۰ استفاده کنیم، اما می‌گوید که می‌بایست اقدام‌های امنیتی مورد نیاز مانند راه‌کارهای نوین احراز هویت، به‌روزرسانی‌های امنیتی منظم، و به‌روزرسانی‌های خودکار برای هر سامانه‌های عامل و برنامه‌های کاربردی را هم به کار ببندیم.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تحقیقات نشان می‌دهد کاربران ویندوز نسبت به مقوله‌ی «امنیت» بی‌تفاوت هستند