۸توسعه‌دهندگان توزیع گنو/لینوکس مبتنی بر دبیان پارسیکس۱ روز گذشته از وجود به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید به همراه یک نسخه‌ی جدید کرنل یا همان هسته و نیز تازه‌ترین نسخه‌های نرم‌افزاری خبر دادند.
به بیان کوتاه، از کاربران نسخه‌ی «Erik» از گنو/لینوکس ۸.۱۰ پارسیکس و نیز پیش‌گامانی که از شاخه‌ی «Nev» از نسخه‌ی در دست انتشار گنو/لینوکس ۸.۱۵ پارسیکس استقبال کرده‌اند درخواست شده تا در اسرع وقت سامانه‌های خود را به‌روز کنند تا نسخه‌ی جدید کرنل را دریافت کنند، نسخه‌ای که در حقیقت کرنل لینوکس ۴.۴.۳۲ LTS است و در نوامبر ۲۰۱۶ معرفی شده است.
علاوه بر این، به نظر می‌رسد که مخزن‌های نرم‌افزاری سامانه‌ی عامل گنو/لینوکس پارسیکس بار دیگر با یک هم‌گام‌سازی بالادست مواجه شده است، به این معنا که شما همه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید را که اخیراً در مخزن «Jessie» گنو/لینوکس ۸ دبیان مهیا شده‌اند، دریافت خواهید کرد.
در صفحه‌ی امنیتی سامانه‌ی عامل گنو/لینوکس پارسیکس می‌خوانیم: «توسعه‌دهندگان پارسیکس توصیه‌های امنیتی دبیان را دنبال نموده و آن‌ها را در مخزن امنیتی ما قرار می‌دهند. در حال حاضر ما پشتیبانی امنیتی را برای شاخه‌های پایدار و نیز آزمایشی خود ارائه می‌دهیم. مخزن Continent پارسیکس هم به‌طور کامل با به‌روزرسانی‌های امنیتی پشتیبانی می‌شود.»

موزیلا فایرفاکس ۵۰.۰، ارمغانی تازه برای کاربران گنو/لینوکس پارسیکس
به نظر می‌رسد کاربران از دو هفته پیش تاکنون نسخه‌های به‌روزشده‌ی بسته‌های دروپال ۷.x، Moin، Akonadi، GStreamer Plugins Bad ۰.۱۰، Terminology، MariaDB ۱۰.۰، Pillow، OpenJDK ۷، MySQL ۵.۵، Mat، و libxslt را دریافت کرده باشند. این موارد نسخه‌های امنیتی منتقل‌شده از نسخه‌ی پایدار دبیان هستند، بنابراین شما بایست در اولین فرصت آن‌ها را روی سامانه‌ی عامل گنو/لینوکس پارسیکس خود نصب کنید.
خبر خوب دیگر این است که مرورگر وب موزیلا فایرفاکس ۵۰.۰ در حال حاضر برای توزیع‌های Parsix GNU/Linux ۸.۱۵ «Nev» و Parsix GNU/Linux ۸.۱۰ «Erik» مهیا شده است. بار دیگر گوش‌زد می‌کنیم که مطمئن شوید نسخه‌ی گنو/لینوکس پارسیکس شما همیشه به‌روز است، در حقیقت با نصب به‌روزرسانی‌ها و نسخه‌های نرم‌افزاری جدیدی که به تازگی در مخازن پایدار منتشر شده‌اند می‌توانید به این اطمینان خاطر دست پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به نحوه‌ی نصب این به‌روزرسانی‌های امنیتی به http://www.parsix.org/wiki/Security مراجعه نمایید.

۱. Parsix: نام یک توزیع زنده از گنو/لینوکس است که برگرفته از گنو/لینوکس کانوتیکس و مبتنی بر دبیان می‌باشد و کلیه‌ی بسته‌های نرم‌افزاری لازم برای یک توزیع مخصوص میزکار را داراست. پارسیکس به‌طور پیش‌فرض از صفحه‌کلید فارسی پشتیبانی کرده و می‌توانید در آن فارسی تایپ نمایید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تازه‌ترین به‌روزرسانی امنیتی دبیان در اختیار کاربران گنو/لینوکس پارسیکس