دانشگاه مرکزی فلوریدا، UCF، تأیید کرد که نفوذگرانی که وارد سامانه‌های آن‌ها شده‌اند، ممکن است جزییات اطلاعات شخصی بیش از شصت هزار تن از دانشجویان و کارکنان را سرقت کرده باشند.
این نفوذ در اوایل ژانویه کشف شده بود اما به تازگی علنی شده است. این نفوذ شماره‌های بیمه‌ی اجتماعی و دیگر اطلاعات شخصی بیش از ۶۳ هزار تن از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و اعضای هیئت علمی و کارکنان این مؤسسه را که به فاصله‌ی یک و نیم ساعت از مرکز دانشگاه دیزنی قرار دارد به خطر انداخته است.
بر اساس اظهارات مقامات این دانشگاه مستقر در اورلاندو، شماره‌های کارت‌های اعتباری، سوابق پزشکی، سوابق مالی و نمرات مواردی هستند که تصور می‌شود در معرض این نفوذ قرار نگرفته‌اند. UCF بیش از شصت هزار دانشجو را ثبت نام کرده است اما این مشکل به زیر مجموعه‌ای از یکی از انجمن‌های دانشگاه محدود بوده است. خطر واضح این است که اگر مجرمان شماره‌های بیمه‌ی اجتماعی و دیگر اطلاعات شخصی را در دست گیرند، می‌توانند از این اطلاعات برای جعل آن‌ها و یا وام استفاده کنند.
افرادی که این نفوذ روی آن‌ها مؤثر بوده است، به زودی نامه‌ای را از طریق پست معمولی دریافت خواهند کرد که در آن ذکر شده، چگونه می‌توانند برای یک سال نظارت اعتباری و خدمات حفاظت هویت رایگان که UCF در اختیار افراد صدمه‌دیده قرار می‌دهد، ثبت نام کنند.
نیروهای قانونی به کمک یک شرکت جرم‌شناسی دیجیتال که نامش ذکر نشده است، در پی کشف سرنخ‌های این نفوذ هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تأیید یک نفوذ عظیم به اطلاعات دانشگاه جهانی دیزنی