۵براساس یک نظرسنجی گسترده که از سوی دفتر بازبینی ملی انگلستان منعکس شده، شهروندان بریتانیایی در توانایی دولت این کشور در کنترل داده‌های خصوصی‌شان اندکی شک دارند.
از میان ۱۵۰۰ شهروندی که در این نظرسنجی شرکت کردند فقط ۲۲٪ بر این باورند که دولت بریتانیا از ابزارهای مناسب برای توقف حملات سایبری برخوردار است.
فقط ۳۷٪ گفته‌اند که مطمئن‌ هستند دولت این کشور اطلاعات شخصی آن‌ها را امن نگه می‌دارد؛ این در حالی است که ۳۲٪ معتقد هستند که این کشور قادر به به اشتراک گذاری ایمن اطلاعات بین نهادهای بخش عمومی نمی‌باشد.
این یافته‌ها به این خاطر به دست آمده که دولت این کشور در صدد آن است تا بر سهولت دسترسی بخش عمومی به اطلاعات شهروندان از طریق Digital Economy Bill بیافزاید.
با این حال، ۵۱٪ گفته‌اند که اگر بخش‌ها بتوانند اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارند، استفاده از سرویس‌های عمومی دولت راحت‌تر خواهد بود.
اما یک گزارش جدید از دفتر بازبینی ملی انگلستان حاکی از آن است که شیوه‌های امنیت اطلاعات به کار گرفته شده توسط این کشور ضعیف هستند.
این دفتر کاشف به عمل آورده که دفتر کابینه‌ی این کشور در هماهنگ کردن تلاش‌های صورت‌گرفته از سوی بخش‌های مختلف دولت بریتانیا برای حفاظت از اطلاعات با شکست مواجه شده است؛ به نحوی که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در ۱۷ بخش دولتی بزرگ این کشور ۹۰۰۰ نقض داده رخ داده است.
حدود ۵۴٪ از نظردهندگان از امنیت به عنوان الویت نخست سرویس‌های برخط دولتی یاد کرده‌اند.
می‌توان گفت که دست کم می‌بایست همه‌ی اطلاعات حساس را به‌طور پیش‌فرض رمزگذاری کرد. کنترل شدیدی باید در نظر گرفته شود تا تضمین شود که فقط کارکنان مجاز می‌توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
این‌که چه کسی به کدام پرونده دسترسی دارد موضوعی است که بایست به‌طور مداوم بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ نفوذی صورت نگرفته است. بخش‌های مختلف باید امکان به اشتراک گذاری پرونده‌ها را با کانال‌‌های غیرمجازی همچون سامانه‌های عامل ابری غیرممکن سازند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بی‌اعتمادی شهروندان انگلیسی به مسئولان دولتی در زمینه‌ی حفاظت از اطلاعات