بیمارستانی در لس‌آنجلس کالیفرنیا، ۱۷ هزار دلار (معادل ۱۱۹۰۰ پوند) باج را به نفوذگرانی که به رایانه‌های آن با تزریق بدافزار وارد شده بودند و پرونده‌های آن را رمزگذاری کرده بودند، پرداخت کرده است.
به نظر می‌رسد که رایانه‌ها در مرکز پزشکی Hollywood Presbyterian به وسیله‌ی یک باج‌افزار آلوده و فلج شده بودند؛ این باج‌افزار به آرامی اسناد را رمزگذاری کرده و برای ارائه‌ی کلید رمزگشایی آن مبلغی را درخواست کرده بود.
این بدافزار در پنجم فوریه به آلوده کردن رایانه‌های مرکز Tinseltown پرداخته است و در نتیجه موجب شده است که برخی از بیماران برای درمان به مراکز پزشکی دیگر فرستاده شوند و پزشکان را مجبور کرده است که به عصر دستگاه‌های فکس و خودکار و کاغذ باز گردند. در روز دوشنبه سامانه‌ها به سلامت کامل بازگشتند و تأکید شد که سوابق خصوصی افراد به وسیله‌ی نرم‌افزارهای مخرب آسیب‌ ندیده‌اند.
هفده هزار دلار مبلغ معقول و مناسب‌تری از میزان ۳٫۶ میلیون دلاری (۹۰۰۰ بیت‌کوین) است که در ابتدا درخواست شده بود. این آلودگی به عنوان یک «حادثه‌ی تصادفی» تشریح شده است تا این‌که یک هدف سازمان‌دهی شده باشد، و گفته شده که یکی از کارمندان یک رایانامه‌ی آلوده را باز کرده و یا از یک وب‌گاه مخرب بازدید نموده و در اثر آن موجب آلوده شدن شبکه گشته است.
هم‌اکنون اف‌بی‌آی مشغول بررسی این موضوع است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بیمارستان لس‌آنجلس، اسیر دست باج‌افزارها