به پرواز درآمدن Droneهای گوگل و ارائه‌ی اینترنت پرسرعت G۵

آیا دوست دارید Droneها بیرون از پنجره‌تان یا بالای سرتان مدام در حال پرسه زدن باشند فقط به این دلیل که خدمات اینترنت پرسرعت را به شما اراده داده است؟
بیشتر آمریکایی‌ها ترجیح می‌دهند که جوانب ناخوشایند را از بین ببرند.
گوگل روی یک پروژه‌ی مشابه محرمانه کار می‌کند، پروژه‌ای با نام Skybender تا خدمات اینترنت با سرعت بیشتر، یعنی با سرعت ۵G را ارائه دهد.
طبق چندین مدرک به دست آمده تحت قوانین ثبت عمومی، گوگل در حال حاضر چندین نمونه‌ی اولیه‌ی Droneهای اینترنت خورشیدی را در صحرای نیومکزیکو مورد آزمایش قرار داده است.
گوگل هم‌چنین برای تضمین امنیت می‌گوید که مرکز عملیات پرواز فضایی نزدیک به مرکز کنترل اختصاصی‌اش را در تسهیلات پرواز فضایی آمریکا در شهر نیومکزیکو نصب کرده است.
Droneهای skybender پروژه‌ی گوگل با ارسال امواج رادویی میلی‌متری مجهز شده است تا اینترنت بی‌سیم ۵G نسل بعد را که ۴۰ برابر سریع‌تر از سامانه‌‌های LTE ۴G می‌باشد، انتقال دهد.

Droneها، کابوس خصوصی
اگر این برای شما هیجان انگیز به نظر می‌رسد….
صبر کنید! در واقع این می‌تواند کابوسی خصوصی باشد.
شک نکنید، این Droneها خطرناک‌ترین ابزار می‌باشند. مقدار رو به افزایش Droneها اعم از انواع خانگی، تجاری و نظامی، مذاکرات ملی را در مورد امنیت خصوصی و دفاع از خود را افزایش داده است.
هم‌چنین گزارشاتی از Droneهای مورد استفاده وجود دارد:
•جاسوسی کاربران تلفن همراه با اعلان‌کننده‌ها
•جاسوسی هدف‌های حساس Droneهای مسلح سایبری با سازمان‌های جاسوسی
•رخنه به شبکه‌های خانگی/شرکتی توسط هرشخصی که بتواند
•نفوذ به تلفن‌های همراه توسط نفوذگرها
•نقشه و پویش اینترنت اشیاء از Sky
• دست‌گیری قانونی مجرمان با Droneهای مسلح
هیچ‌کسی نمی‌خواهد که در کارش جاسوسی شود. پروژه‌ی skybender گوگل حساس و بحث‌برانگیز می‌باشد و با روش‌های مختلفی می‌توان از آن سوءاستفاده کرد.
چندی پیش گزارش دادیم که اداره‌ی پلیسی در کالیفرنیا از یک فن‌آوری نظارت بر تلفن همراه به نام DirtBox که روی هواپیمایی کوچک (حتیDoneها) نصب شده است استفاده می‌کنند تا هزاران تلفن همراه را ردیابی کرده و میلیون‌ها مکالمه، رایانامه و پیام‌های متنی را استراق سمع کنند.
پروژه‌ی Skybender بخشی از پروژه‌ی گوگل می‌باشد که حرکت دیگری توسط این غول فن‌آوری است تا دسترسی به اینترنت را با استفاده از بالن‌های هوایی شناور و از طریق استراتوسفر به زمین منتقل کنند.
پروژه‌ی Skybender با دو نوع هواپیما آزمایش شده است:
•Droneهای خورشیدی ساخته‌شده توسط تیم Titan Aerospace (خدای آسمان) گوگل
•هواپیمایی به نام سناتور
گوگل در این پروژه دارد به آخر خط می‌رسد چون کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) مجوز آزمایش هوابرد را فقط تا ماه جولای ۲۰۱۶ صادر کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.