بر اساس مجموعه‌ای از شکایت‌ها که اخیراً در رسانه‌های اجتماعی صورت گرفته است، BGR گزارش داده است که مشتریان Walmart.com در برابر سیلی از رایانامه‌های تکراری قرار گرفته‌اند که از آن‌ها می‌خواهد کلمه‌های عبور خود را بازنشانی کنند در حالی‌که ظاهراً این پیام‌ها رایانامه‌های فیشینگ هستند.

در یک رویداد غیرمنتظره، به نظر نمی‌رسد که این رایانامه‌ها از یک منبع ثالث آمده باشد که تظاهر می‌کند یکی از خرده‌فروشی‌ها هستند، بلکه ظاهراً از یک نشانی قانون Walmart.com صادر شده است. صفحه‌ی بازنشانی کلمه عبور که این رایانامه‌ها به آن اشاره می‌کنند نیز ظاهراً واقعی و معتبر است.

با این‌وجود، رفتار غیرمعمول و هرزنامه مانند این رایانامه‌ها نشان می‌دهد که یکی از عوامل مخرب تلاش دارد تا اعتبارنامه‌های کاربران را در حین فرایند بازنشانی رمز عبور سرقت کند.

در حالی‌که ماهیت دقیق این نفوذ هنوز مشخص نیست، گزارشی که از سوی Android Origin اعلام شده به بیان این نظریه می‌پردازد که یا «یک نفوذگر بسیار باهوش تلاش می‌کند تا کارگزارهای رایانامه‌ی Walmart را از کار بیندازد» و یا یک کارمند سابق این شرکت که هنوز به سامانه رایانامه‌های Walmart.com دسترسی دارد ممکن است تلاش کرده باشد تا نقشه خود را اجرا کند.

منبع: asis

        درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

به نظر می‌رسد که رایانامه‌های فیشینگ Walmart.com از نشانی رایانامه یک شرکت قانونی صادر می‌شوند!
برچسب ها: