بر اساس تستی که در لابراتور شرکت Kaspersky انجام شده است تقریبا ۳۰ درصد کاربران شبکه های اجتماعی مطالب و مشخصات شخصی خود را با هر کسی که آنلاین می باشد – نه تنها دوستان –  به اشتراک می گذارند. این موضوع امکان حملات سایبری را برای آن دسته از کاربرانی که حریم خصوصی خود را برای عموم افشا می کنند، افزایش می دهد.

با وجود بیش از سه چهارم (۷۸ درصد) از کاربران رسانه های اجتماعی، تست انجام شده عدم آگاهی در میان کاربران رسانه های اجتماعی را نشان می دهد. یک در ده (۹٪) پاسخ دهندگان تست تصور نمی کردند که کاربران در خارج از لیست دوستان خود می توانند صفحات و پست های آنها را مشاهده نمایند.

این پژوهش نشان داده که کاربران خود را در معرض خطر قرار دادن حملات سایبری با اضافه نمودن افراد به لیست دوستان خود – چه آنها را بشناسند و چه نشناسند – قرار می دهد که البته جالب توجه است که ۳۱ درصد افرادی که ارتباط را پذیرش می کنند طرف مقابل خود را نمی شناسند.

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی باعث می شود کاربران به آسان هدف مجرمان سایبری قرار گیرند