۱ال‌جی جزء اولین شرکت‌هایی است که در ابتدای همین ماه میلادی، به‌روزرسانی نسخه‌ی ۷.۰ اندروید نوقا را برای یکی از تلفن‌های هوشمند خود ارائه کرده است. ال‌جی G۵ به‌روزرسانی مذکور را نخستین‌بار در کره‌ی جنوبی دریافت کرد، اما این سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند وعده داد تا به‌روزرسانی مورد بحث را در هفته‌های بعدی در سراسر جهان ارائه نماید. دو هفته بیشتر طول نکشید و ال‌جی به قول خود عمل کرد؛ ظاهراً این به‌روزرسانی به آمریکا هم رسیده است و گزارش‌های رسیده از صاحبان این گوشی در شرکت مخابراتی و شبکه‌ی اسپرینت تأییدی بر این گفته است.
اسپرینت اولین شرکت آمریکایی است که نوقا را در ال‌جی G۵ به اجرا درآورده است، اما به راحتی می‌توان تصور کرد که AT&T، ورایزون و T-Mobile هم به زودی در این مسیر گام بردارند.
این گزارش‌ها از ردیت نقل شده و از سوی اسپرینت تأیید نشده است، اما مالکان LG G۵ در آمریکا باید انتظار داشته باشند که این به‌روزرسانی را در گوشی‌های خود در اختیار بگیرند.
به گفته‌ی برخی از کاربرانی که این به‌روزرسانی را بارگیری کرده‌اند، پرونده‌ی اندروید ۷.۰ نوقا دارای حجمی بالغ بر ‍۱٫۳ گیگابایت است، به همین خاطر باید پیش از تلاش برای ارتقای سامانه‌ی گوشی‌تان مطمئن شوید که حافظه‌ی کافی را برای این کار در اختیار دارید.

وصله‌ی امنیتی نوامبر در کنار به‌روزرسانی سامانه‌ی عامل اندروید
گزارش رسمی تغییرات صورت‌گرفته بیان می‌کند که اندروید ۷.۰ برای ال‌جی G۵ بهبود عمل‌کرد، به‌روزرسانی‌های امنیتی و نیز سایر پیشرفت‌ها را به ارمغان می‌آورد.
هنوز مشخص نیست که ال‌جی چه وصله‌ی امنیتی را در این به‌روزرسانی لحاظ کرده است. چنانچه پای جدیدترین وصله‌ی امنیتی در میان باشد، به‌روزرسانی امنیتی نوامبر در G۵ نصب خواهد شد.
حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا اندروید ۷.۰ نوقا روی LG G۵ نصب شود، به همین خاطر قبل از اقدام به به‌روزرسانی باید مطمئن شوید که باتری این تلفن به‌طور کامل شارژ شده است. شایان ذکر است که تلفن همراه در طول فرآیند به‌روزرسانی راه‌اندازی مجدد می‌شود، پس لازم نیست نگران این موضوع شوید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

به‌روزرسانی اندروید نوقا برای ال‌جی G۵