بهره‌برداری از آسیب‌پذیری وب‌گاه TalkTalk و دسترسی به اطلاعات ۱۵۰ هزار مشتری

دو نفر از انگلستان مدعی شده‌اند اطلاعات ۱۵۰ هزار مشتری را از شرکت TalkTalk به سرقت برده‌اند. مت هانلی ۲۲ ساله و هونور السوپ ۲۰ ساله در خصوص حمله‌ی سایبری علیه ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت پهن‌باند در سال ۲۰۱۵ و فروش اطلاعات شخصی افراد متهم شده‌اند.

هانلی به ۳ اتهام جرائم رایانامه‌ای و یک اتهام مشارکت در تهیه‌ی مقاله برای تقلب اعتراف کرده است. السوپ نیز به اتهام تهیه‌ی یک مقاله برای تقلب و یک مقاله برای استفاده در کمیسیون جرائم اعتراف کرده است. این دو نفر در بین ۴ نفر از دستگیرشدگان در انگلستان هستند که در حمله به TalkTalk دست داشته‌اند.

به گفته‌ی پلیس، هانلی قصد داشته ردپای حملات را با رمزنگاری برخی داده‌ها پاک کرده و بقیه‌ی داده‌ها را نیز از بین ببرد. با این‌حال پلیس اعلام کرده که توانسته است به حساب‌های او در شبکه‌های اجتماعی دست یافته و مکالمات آن‌ها در خصوص حمله را ببیند.

در عین‌حال السوپ در گفتگو با پلیس پذیرفته است که از آسیب‌پذیری‌ها موجود در وب‌گاه TalkTalk بهره‌برداری کرده تا به اطلاعات و رکوردهای مشتریان دست یابد. در ادامه آن‌ها خواسته‌اند برای کسب درآمد از این داده‌ها، آن‌ها را به کلاه‌برداران بفروشند. این دو نفر به زندان محکوم شده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.