دو نفر از انگلستان مدعی شده‌اند اطلاعات ۱۵۰ هزار مشتری را از شرکت TalkTalk به سرقت برده‌اند. مت هانلی ۲۲ ساله و هونور السوپ ۲۰ ساله در خصوص حمله‌ی سایبری علیه ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت پهن‌باند در سال ۲۰۱۵ و فروش اطلاعات شخصی افراد متهم شده‌اند.

هانلی به ۳ اتهام جرائم رایانامه‌ای و یک اتهام مشارکت در تهیه‌ی مقاله برای تقلب اعتراف کرده است. السوپ نیز به اتهام تهیه‌ی یک مقاله برای تقلب و یک مقاله برای استفاده در کمیسیون جرائم اعتراف کرده است. این دو نفر در بین ۴ نفر از دستگیرشدگان در انگلستان هستند که در حمله به TalkTalk دست داشته‌اند.

به گفته‌ی پلیس، هانلی قصد داشته ردپای حملات را با رمزنگاری برخی داده‌ها پاک کرده و بقیه‌ی داده‌ها را نیز از بین ببرد. با این‌حال پلیس اعلام کرده که توانسته است به حساب‌های او در شبکه‌های اجتماعی دست یافته و مکالمات آن‌ها در خصوص حمله را ببیند.

در عین‌حال السوپ در گفتگو با پلیس پذیرفته است که از آسیب‌پذیری‌ها موجود در وب‌گاه TalkTalk بهره‌برداری کرده تا به اطلاعات و رکوردهای مشتریان دست یابد. در ادامه آن‌ها خواسته‌اند برای کسب درآمد از این داده‌ها، آن‌ها را به کلاه‌برداران بفروشند. این دو نفر به زندان محکوم شده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بهره‌برداری از آسیب‌پذیری وب‌گاه TalkTalk و دسترسی به اطلاعات ۱۵۰ هزار مشتری