هنگامی که به حفظ امنیت اینترنت شما برمی‌گردیم و راجع‌به آن صحبت می‌کنیم، نصب نرم‌افزار آنتی‌ویروس یا سامانه عامل امن لینوکس در حال اجرا بر روی سامانه شما به این معنا نیست که شما به اندازه کافی در برابر همه نوع تهدیدهای شبکه امن هستید.

امروزه اکثر کاربران اینترنت در معرض خطر حملات سایبری هستند، نه به این دلیل که از بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس یا دیگر اقدامات امنیتی استفاده نمی‌کنند، بلکه به این دلیل که از کلمات عبور ضعیف برای تامین امنیت حساب‌های برخط خود بهره می‌برند.

کلمات عبور آخرین خطوط دفاعی شما در برابر تهدیدات برخط هستند. فقط به برخی از نقض داده و حملات سایبری اخیر، از جمله نقض داده در OPM (دفتر مدیریت کارکنان ایالات متحده آمریکا) و وب‌گاه کار extra-marital ،Ashley Madison، که به آشکار شدن میلیون‌ها پرونده برخط منجر شده است نگاهی بیندازید.

اگر چه شما می‌توانید نقض داده را کنترل کنید، ایجاد کلمات عبور قوی که بتواند حمله دیکشنری و حملات جستجوی فراگیر را تحمل کند، هنوز هم مهم است. آگاه باشید که نفوذ در رمز عبور طولانی و پیچیده شما، بسیار سخت‌تر است.

چگونه در شرایط برخط، ایمن بمانیم؟

محققان امنیتی همیشه به کاربران برخط، ایجاد کلمات عبور طولانی، پیچیده و مختلف برای حساب‌های مختلف برخط خود را توصیه می‌کنند. بنابراین، اگر یک وب‌گاه مورد نفوذ واقع شود، حساب‌های دیگر شما در وب‌گاه های دیگر به اندازه کافی در برابر نفوذ امن هستند.

در حالت ایده‌آل، رمز عبور قوی شما باید حداقل ۱۶ حرف داشته باشد، باید شامل ترکیبی از اعداد، نمادها، حروف بزرگ و حروف کوچک بوده و از همه مهم‌تر امن‌ترین رمز عبور آن است که حتی شما نیز آن را ندانید.

رمز عبور باید عاری از تکرار باشد و شامل هرگونه کلمه موجود در فرهنگ لغت، ضمیر، نام کاربری شما یا شناسه و هر حرف یا رشته عدد از پیش تعریف شده نباشد.

باتوجه به اینکه حفظ چنین رشته رمزعبور پیچیده یک درد واقعی است، مگر اینکه ما فردی ابررایانه باشیم، به خاطر سپردن رمزهای عبور مختلف برای چند حساب برخط کار آسانی نیست.

موضوع این است که امروزه مردم بسیاری از وب‌گاه‌های اینترنتی و خدمات مشترک را ایجاد کرده‌اند و ایجاد و به یاد داشتن کلمات عبور مختلف برای هر حساب معمولاً سخت است.

اما، خوشبختانه برای آسان کردن این طیف فرآیند، یک بازار رو به رشد برای نرم‌افزارهای مدیریت رمز عبور برای رایانه‌های شخصی و تلفن‌ها وجود دارد که به طور قابل توجهی می‌تواند مشکل حفظ رمز عبور شما را کاهش دهد، همچنین همراه با آن عادت بد شما را در تنظیم رمز عبور ضعیف درمان می‌کند.

نرم‌افزار مدیریت رمز عبور چیست؟

۱_۴۱

نرم‎افزار مدیریت رمز عبور یک راه بسیار طولانی را در چند سال گذشته طی کرده است و یک سامانه بسیار عالی است که به شما امکان ایجاد کلمات عبور پیچیده برای وب‌گاه‌های مختلف و به یاد داشتن آن‌ها را می‌دهد.

مدیریت رمز عبور تنها نرم‌افزاری است که تمام کلمات عبور شما را برای کامپیوترتان، وب‌گاه‌ها، برنامه‌های کاربردی و شبکه‌ها ایجاد، ذخیره‌سازی و سازمان‌دهی می‌کند.

نرم‌افزار مدیریت رمز عبور، کلمات عبور را ایجاد کرده و همچون یک پرکننده فرم که در بازار موجود هستند، توانایی وارد کردن نام کاربری و رمز عبور شما را به طور خودکار در فرم‌های ورود به سامانه در وب‌گاه‌ها در دسترس دارند.

بنابراین، اگر شما کلمه عبور فوق‌العاده امن برای چندین حساب برخط خود می‌خواهید، اما نمی‌خواهید همه آن‌ها را حفظ کنید، مدیریت رمز عبور انتخاب شماست.

یک نرم‌‍افزار مدیریت رمز عبور چگونه کار می‌کند؟

به طور معمول، نرم‌افزار مدیریت رمز عبور با تولید یک رشته رمز عبور طولانی، پیچیده، و مهم‌تر از همه، رمز منحصربفرد برای شما کار می‌کند و سپس آن‎ها را به صورت پنهانی برای محافظت از اطلاعات محرمانه از هکرها با دسترسی فیزیکی به کامپیوتر و یا دستگاه تلفن همراه شما، ذخیره می‌کند.

پرونده‌های رمزنگاری شده تنها از طریق یک رمز عبور اصلی قابل دسترسی است. بنابراین، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فقط یک رمز عبور اصلی برای باز کردن نرم‌افزار مدیریت رمز عبور به یاد داشته باشید و تمام کلمه‌های عبور دیگر خود را باز کنید.

با این حال، باید مطمئن شوید که رمز عبور اصلی شما فوق‌العاده امن و حداقل ۱۶ کاراکتر باشد.

بهترین نرم‌افزار مدیریت رمز عبور کدام است؟ چگونه انتخاب کنیم؟

من مدت‌هاست به استفاده از نرم‌افزار مدیریت رمز عبور توصیه کرده‌ام، اما بسیاری از خوانندگان ما همیشه می‌پرسند:

کدام مدیریت رمز عبور بهتر است؟ کدام مدیریت رمز عبور امن‌ترین است؟

بنابراین، من امروز برخی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت‌ رمز عبور را که درحال حاضر در بازار برای ویندوز، لینوکس، مک، اندروید، iOS و شرکت‌ها موجود هستند را معرفی می‌کنم.

قبل از انتخاب یک نرم‌افزار مدیریت رمز عبور خوب برای دستگاه‌های شما، باید ویژگی‌های زیر را بررسی کنید:

اپلیکیشن بستر-متقابل،

با مدل هیچ-دانشی کار می‌کند،

تائید و احراز هویت دوعاملی (یا چندعاملی) را ارائه می‌دهد.

بهترین نرم‌افزارهای مدیریت رمز عبور برای ویندوز:

۲_۵۱

کاربران ویندوز در حملات سایبری آسیب‌پذیرترین هستند، زیرا سامانه عامل ویندوز همیشه هدف مورد علاقه هکرهاست. بنابراین، برای کاربران ویندوز مهم است که از یک مدیریت رمز عبور خوب استفاده کنند.

برخی دیگر از بهترین برنامه مدیریت رمز عبور برای ویندوز عبارتند از: Keeper ،Password Safe ،LockCrypt ،۱Password و Dashlane.

۱. مدیریت رمز عبور Keeper:

Keeper امن است، برای استفاده آسان بوده و مدیریت رمز عبور قوی برای دستگاه‌های ویندوز، مک، آیفون، آیپد و آیپاد شماست. با استفاده از رمزنگاری درجه نظامی ۲۵۶ بیتی AES، مدیریت رمز عبور Keeper داده‌های شما را از چشم‌های کنجکاو امن نگه می‌دارد.

این نرم‌افزار یک رمز اصلی دیجیتال امن برای حفاظت و مدیریت رمزهای عبور شما و همچنین دیگر اطلاعات محرمانه دارد. برنامه مدیریت رمز عبور Keeper از احراز هویت دوعاملی پشتیبانی می‌کند و برای هر سامانه عامل بزرگ در دسترس است.

همچنین یک ویژگی امنیتی مهم، به نام خود تخریبی وجود دارد که اگر فعال شود تمام سوابق دستگاه شما را اگر رمز عبور اصلی بیش از ۵ بار نادرست وارد شود، حذف خواهد کرد.

اما شما لازم نیست نگران باشید، با این عمل سوابق پشتیبانی ذخیره شده بر روی ابر امنیت Keeper حذف نخواهد شد.

۲. مدیریت رمز عبور Dashlane:

نرم‌افزار مدیریت رمز عبور DashLane کمی جدیدتر است، اما ویژگی‌های بزرگی برای تقریباً هر بستری ارائه می‌دهد.

مدیریت رمز عبور DashLane توسط رمزنگاری اطلاعات شخصی شما و کلمه عبور حساب‌ها با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES بر روی یک ماشین محلی کار می‌کند و پس از آن اطلاعات شما را با کارگزار برخط همگام‌سازی می‌کند، به طوری که شما می‌توانید به پایگاه داده حساب‌های خود از هر نقطه دسترسی داشته باشید.

بهترین بخش DashLane آن است که تعویض خودکار رمز عبور دارد که می‌تواند کلمات عبور حساب‌های شما را برای‌تان بدون نیاز به کار با آن تغییر دهد.

برنامه مدیریت رمز عبور DashLane برای اندروید به شما ابزار مدیریت رمز عبور امن برای گوشی اندروید ارائه می‌کند: فرم پرکننده خودکار برای فروشگاه‌های برخط و وب‌گاه‌های دیگر.

برنامه مدیریت رمز عبور DashLane برای اندروید برای استفاده در یک دستگاه واحد و برای دسترسی به دستگاه‌های متعدد کاملا رایگان است، شما می‌توانید یک نسخه اشتراکی از برنامه را خریداری کنید.

۳. برنامه مدیریت رمز عبورLastPass:

برنامه LastPass بهترین مدیریت رمز عبور برای کاربران ویندوز است، بطوری‌که پسوند آن برای نرم‌افزار تلفن همراه و حتی پشتیبانی از برنامه رومیزی برای همه مرورگرها و سامانه عامل‌ها بکار می‌آید.

برنامه LastPass یک نرم‌افزار مدیریت رمز عبور مبتنی بر ابر فوق‌العاده قدرتمند برای رمزنگاری اطلاعات شخصی شما و کلمات عبور حساب‌ها با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES است و حتی گزینه‌های مختلف احراز هویت دو عاملی را به منظور اطمینان از اینکه هیچکس دیگری نمی‌تواند به رمز عبور شما وارد شود، ارائه می‌دهد.

برنامه مدیریت رمز عبورLastPass به صورت رایگان و همچنین بصورت حق اشتراکی با پشتیبانی خواندن اثرانگشت ارائه می‌شود.

بهترین مدیریت رمز عبور برای سامانه عامل مک:

۳_۲۴

مردم اغلب می‌گویند که رایانه‌های مک امن‎تر از ویندوز هستند و اینکه سامانه‌های مک به ویروس آلوده نمی‌شوند، اما به طور کامل درست نیست. به عنوان مدرک، شما می‌توانید مقالات قبلی در مورد حملات سایبری علیه کاربران مک و iOS را خوانده و سپس خودتان تصمیم می‌گیرید که به یک برنامه مدیریت رمز عبور نیاز دارید یا نه.

برخی دیگر از بهترین برنامه‎های مدیریت‌ رمز عبور برای سامانه عامل مک عبارتند از: ۱Password ،Dashlane ،LastPass ،OneSafe ،PwSafe.

۱. مدیریت رمز عبور LogMeOnce:

رشته مدیریت رمز عبور LogMeOnce یکی از بهترین مدیریت رمز عبور برای سامانه عامل مک است و همچنین رمزهای عبور شما را در سراسر دستگاه‌های ویندوز، iOS و اندروید همگام‌سازی می‌کند.

LogMeOnce یکی از بهترین حق اشتراک و شرکت نرم‌افزاری مدیریت رمز عبور است که طیف گسترده‌ای از امکانات و گزینه‌ها، از جمله ویژگی Mugshot را ارائه می‌دهد.

اگر تلفن شما به سرقت رفت، ویژگی Mugshot از LogMeOnce محل دزد را دنبال می‌کند و همچنین مخفیانه یک عکس از مزاحم هنگامی که در تلاش برای به دست آوردن دسترسی بدون اجازه به حساب شماست، می‌گیرد.

LogmeOnce از کلمات عبور شما با تکنولوژی رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES محافظت می‌کند و احراز هویت دو عاملی را برای اطمینان از اینکه حتی با در دست داشتن رمز عبور اصلی، یک دزد حساب شما را هک کند، ارائه می‌دهد.

۲. مدیریت رمز KeePass:

اگرچه برنامه LastPass یکی از بهترین برنامه‌های مدیریت رمز عبور است، برخی از مردم با یک برنامه مدیریت رمز عبور مبتنی بر ابر راحت نیستند. KeePass یک برنامه مدیریت رمز عبور محبوب برای ویندوز است، اما پسوند مرورگر و برنامه‌های تلفن همراه برای برنامه KeePass نیز وجود دارد.

مدیریت رمز عبور KeePass برای ویندوز کلمات عبور حساب‌های شما را بر روی کامپیوتان ذخیره می‌کند، بنابراین آن‌ها در کنترل شما باقی می‌مانند و همچنین بر روی دراپ‌باکس، بنابراین شما می‌توانید به آن با استفاده از دستگاه‌های متعدد دسترسی داشته باشید.

برنامه KeePass کلمات عبور شما و اطلاعات ورود را با استفاده از امن‌ترین الگوریتم‌های رمزنگاری شناخته شده در حال حاضر رمزنگاری می‌کند: رمزگذاری AES ۲۵۶ بیتی بطور پیش‌فرض و یا اختیاری، رمزنگاری ۲۵۶ بیتی Twofish.

برنامه KeePass تنها رایگان نیست، اما یک متن‌باز است، به این معنی که کد و یکپارچگی آن می‌تواند توسط هرکسی مورد بررسی قرار گیرد و یک درجه اطمینان به آن اضافه می‌شود.

۳. Apple iCloud Keychain:

اپل سامانه مدیریت رمز عبور iCloud Keychain را به عنوان یک راه مناسب برای ذخیره و همگام‌سازی خودکار تمام اعتبارهای ورود به سامانه شما معرفی کرده است، رمز عبور و شماره‌های کارت اعتباری در سراسر دستگاه‌های اپل مورد تایید شما امن هستند، از جمله سامانه عامل مک، آیفون و آیپاد.

اطلاعات محرمانه شما در Keychain با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES رمزنگاری شده (رمزنگاری پیشرفته استاندارد) و با رمزنگاری نامتقارن منحنی بیضوی و بسته‌بندی‌های کلیدی امن می‌شود.

همچنین، iCloud Keychain رمزهای عبور جدید، منحصربفرد و قوی برای شما برای استفاده در محافظت از کامپیوتر و حساب‌های شما تولید می‌کند.

محدودیت عمده: Keychain با مرورگرهای دیگر از Apple Safari کار نمی‎کند.

بهترین نرم‌افزار مدیریت رمز عبور برای لینوکس:

۴_۱۵

بدون شک، برخی توزیع‌های لینوکس امن‌ترین سامانه عامل موجود در جهان هستند، اما همانطور که در بالا گفتیم پذیرش لینوکس از حساب‌های برخط شما در برابر هکرها به طور کامل محافظت نمی‌کند.

تعدادی از مدیریت‌های رمز عبور بستر-متقابل در دسترس هستند که تمام کلمات عبور حساب‌های شما را در تمام دستگاه‌های خود همگام‌سازی می‌کنند، از جمله نرم‌افزار مدیریت رمز عبور LastPass ،KeePass ،RoboForm.

در زیر دو نرم‌افزار مدیریت رمز عبور متن‌باز محبوب و امن برای لینوکس ذکر شده است:

۱. مدیریت رمز عبور SpiderOak Encryptr:

مدیریت رمز عبور Encryptr SpiderOak یک مدیریت رمز مبتنی بر ابر و هیچ-دانشی است که برای محافظت از کلمات عبور شما با استفاده از چارچوب Crypton جاوا اسکریپت رمزنگاری می‌کند، توسط SpiderOak توسعه یافته و توسط ادوارد اسنودن توصیه شده است.

این نرم‌افزار یک بستر-متقابل و متن‌باز است و مدیریت رمز عبور رایگان که از رمزنگاری انتها به انتها استفاده کرده و کاملا برای اوبونتو، دبیان و توزیع‌های دیگر لینوکس کار می‌کند.

برنامه مدیریت رمز عبور Encryptr خود بسیار ساده و همراه با برخی ویژگی‌های اساسی است.

نرم‌افزار Encryptr به شما در رمزنگاری ۳ نوع از پرونده‌ها کمک می‌کند: کلمات عبور، شماره کارت‌های اعتباری و به طور کلی هر متن و کلید.

۲. مدیریت رمز عبور EnPass:

Enpass یک مدیریت رمز عبور عالی امن متمایل به لینوکس است که کاملاً با سامانه عامل‌های دیگر هم کار می‌کند. Enpass به شما پشتیبان‌گیری و بازیابی رمزهای عبور ذخیره شده با خدمات ابر شخص ثالث، از جمله Google Drive، Dropbox، OneDrive و یا OwnCloud را ارائه می‌دهد.

این نرم‌افزار ارائه سطح بالایی از امنیت و محافظت از اطلاعات شما با یک رمز عبور اصلی را اطمینان می‌دهد و آن را با ۲۵۶- AES بیتی که از موتور رمزنگاری متن‌باز SQLCipher استفاده می‌کند، قبل از بارگذاری پشتیبان بر روی ابر رمزنگاری می‌کند.

EnPass می‌گوید: «ما میزبان اطلاعات Enpass شما بر روی کارگزارهای خود نیستیم. بنابراین، ثبت‎نام برای ما نیاز نیست. اطلاعات شما تنها بر روی دستگاه شما ذخیره می‌شود».

علاوه بر این، بطور پیش‌فرض، Enpass خود را هر دقیقه زمانی که کامپیوترتان را بدون مراقبت ترک می‌کنید، قفل کرده و حافظه کلیپ‌برد را هر ۳۰ ثانیه برای جلوگیری از به سرقت رفتن رمزهای عبور شما توسط هر نرم‌افزار مخرب دیگر حذف می‌کند.

۳. مدیریت رمز عبور RoboForm:

شما به راحتی می‎توانید مدیریت رمزعبور خوب برای سامانه عامل ویندوز پیدا کنید، اما نرم‌افزار مدیریت رمز عبور رایگان RoboForm گامی فراتر است. علاوه بر ایجاد کلمات عبور پیچیده و به خاطر سپردن آن‌ها برای شما، RoboForm یک ویژگی پرکننده فرم‌های هوشمند برای صرفه‌جویی در وقت شما در هنگام مرور وب ارائه می‌دهد.

RoboForm اطلاعات ورود و کلمات عبور حساب‌های شما را با استفاده از رمزنگاری درجه نظامی AES با کلید که از کلمه عبور اصلی RoboForm شما به دست آمده است، رمزنگاری می‌کند.

RoboForm برای مرورگرهایی مانند فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر و همچنین به عنوان سامانه عامل تلفن همراه با برنامه‌های موجود برای iOS، اندورید و ویندوز فون در دسترس است.

بهترین مدیریت رمز عبور برای اندروید:

۵_۸

بیش از نیمی از جمعیت جهان امروزه از دستگاه‌های اندروید استفاده می‌کنند، پس برای کاربران اندروید لازم است حساب‌های برخط خود را از هکرهایی که همیشه به دنبال دسترسی به این دستگاه‌ها هستند ایمن نگه دارند.

برخی از بهترین برنامه‌های مدیریت رمز عبور برای اندروید شامل ۱Password ،Keeper ،DashLane ،EnPass ،OneSafe ،mSecure و SplashID Safe است.

۱. مدیریت رمز عبور ۱Password:

برنامه مدیریت رمز عبور ۱Password برای اندروید یکی از بهترین برنامه‌ها برای مدیریت تمام کلمات عبور حساب‌های شما است. برنامه مدیریت رمز عبور ۱Password کلمات عبور قوی، منحصربفرد و امن برای هر حساب کاربری ایجاد کرده، تمام آن‌ها را برای شما به خاطر می‌سپارد، و شما را تنها با یک تک ضربه وارد وب‌گاه می‌کند.

نرم‌افزار مدیریت رمز عبور ۱Password ورود به سامانه و کلمات عبور شما را با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES ایمن می‌کند و آن‌ها را با تمام دستگاه‌های شما از طریق حساب دراپ‌باکس و یا فروشگاه‌های محلی شما برای هر برنامه دیگر همگام‌سازی می‌کند.

به تازگی، نسخه اندروید برنامه مدیریت رمز عبور ۱Password پشتیبانی از اثرانگشت برای باز کردن قفل تمام کلمات عبور شما به جای استفاده از رمز عبور اصلی‌تان اضافه کرده است.

۲. مدیریت رمز عبور mSecure:

مانند دیگر راه‌حل‌های محبوب مدیریت رمز عبور، مدیریت رمز عبور mSecure برای اندروید به طور خودکار کلمات عبور امن برای شما تولید کرده و آن‌ها را با استفاده از رمزنگاری ۲۵۶ بیتی Blowfish رمزنگاری می‌کند.

ویژگی‌های جذاب و منحصربفرد نرم‌افزار مدیریت رمز عبور mSecure توانایی آن را برای خود تخریبی پایگاه داده بعد از ۵، ۱۰، یا ۲۰ تلاش ناموفق (به عنوان اولویت شما) در وارد کردن رمز عبور فراهم می‌کند.

شما همچنین می توانید تمام دستگاه‌های خود را با دراپ‌باکس یا از طریق یک شبکه وای‌فای خصوصی همگام‌سازی کنید. در هر صورت، تمام داده‌های شما با خیال راحت و ایمن بین دستگاه‌ها بدون در نظر گرفتن امنیت حساب ابری خود انتقال داده می‌شوند.

بهترین مدیریت رمز عبور برای iOS:

۶_۷

همانطور که گفته شد، iOS اپل نیز در معرض حملات سایبری است، بنابراین شما می‌توانید از برخی بهترین برنامه‌های مدیریت رمز عبور برای iOS برای ایمن کردن حساب‌های برخط خود استفاده کنید از جمله: Keeper ،OneSafe ،Enpass ،mSecure ،LastPass ،RoboForm ،SplashID Safe و LoginBox Pro.

۱. مدیریت رمز عبور OneSafe:

OneSafe یکی از بهترین برنامه‌های مدیریت رمز عبور برای دستگاه‌های iOS است که به شما نه تنها امکان ذخیره کلمات عبور حساب‌های خود بلکه اسناد حساس، جزئیات کارت اعتباری، عکس‌ها و بیشتر را می‌دهد.

برنامه مدیریت رمز عبور OneSafe برای iOS داده‌های شما را پشت یک رمز عبور اصلی با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES پنهان می‌کند و همچنین گزینه‌ای برای کلمات عبور اضافی برای پوشه‌های معین وجود دارد.

مدیریت رمز عبور OneSafe برای iOS همچنین یک مرورگر در برنامه ارائه می‌دهد که ورود به سامانه‌های خودکار پرکردن را پشتیبانی می‌کند، به‌طوری که شما وارد کردن جزئیات ورود خود را در هر زمان نیاز ندارید.

علاوه بر این، همچنین OneSafe امنیتی پیشرفته برای کلمات عبور حساب‌های شما با ویژگی‌هایی مانند قفل خودکار، تشخیص نفوذ، حالت خود تخریبی و حفاظت مضاعف فراهم می‌کند.

۲. مدیریت رمز عبور SplashID Safe:

SplashID Safe یکی از قدیمی‌ترین و بهترین ابزار مدیریت رمز عبور برای iOS است که به کاربران ذخیره امن اطلاعات ورود به سامانه خود و دیگر اطلاعات حساس را در یک بایگانی رمزنگاری شده ارائه می‌دهد.

تمام اطلاعات شما، از جمله ورود به وب‌گاه، کارت اعتباری و اطلاعات امنیتی اجتماعی، عکس‌ها و پرونده‌های پیوست، با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی حفافظت می‌شوند.

برنامه مدیریت رمز عبور SplashID Safe برای iOS همچنین گزینه تکمیل خودکار وب را فراهم می‌کند، به این معنی که شما نمی‌خواهد زحمت نسخه‌برداری-چسباندن کلمات عبور خود را در ورود به سامانه بکشید.

نسخه رایگان نرم‌افزار SplashID Safe همراه با قابلیت‌های اساسی ذخیره‌سازی تاریخچه آمده است، هرچند شما می‌توانید اشتراکی که همگام‌سازی متقابل دستگاه در میان دیگر ویژگی‌های اشتراکی ارائه می‌دهد را انتخاب کنید.

۳. مدیریت رمز عبور LoginBox Pro:

LoginBox Pro یکی دیگر از برنامه‌های مدیریت رمز عبور بزرگ برای دستگاه‌های iOS است. این نرم‌افزار ورود به هر وب‌گاهی را که مشاهده می‌کنید، با یک ضربه فراهم می‌کند، برنامه مدیریت رمز عبور را به عنوان امن‌ترین و سریع‌ترین راه برای ورود به وب‌گاه‌های اینترنتی محافظت شده با کلمه عبور می‌سازد.

برنامه مدیریت رمز عبور LoginBox Pro برای iOS ترکیبی از یک برنامه مدیریت رمز عبور و همچنین یک مرورگر است.

از لحظه‌ای که آن را بارگیری می‌کنید، تمام اعمال ورود شما، از جمله ورود اطلاعات، ضربه زدن به دکمه‌ها و یا پاسخ دادن به سوالات امنیتی، به صورت خودکار توسط برنامه مدیریت رمز عبور LoginBox کامل می‌شود.

برای امنیت بیشتر، نرم‌افزار مدیریت رمز عبور LoginBox از سخت‌افزار شتاب رمزنگاری AES استفاده کرده و داده‌های شما را رمزنگاری می‌کند و خود بر روی دستگاه شما ذخیره می‌شود.

بهترین مدیریت‌های رمز عبور برخط:

استفاده از یک ابزار مدیریت رمز عبور برخط ساده‌ترین راه برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی و خصوصی شما و ایمن ماندن از هکرها و افراد با افکار مخرب است.

در اینجا برخی از بهترین مدیریت‌های رمز عبور برخط را که شما می‌توانید برای ایمن نگه داشتن خود به آن تکیه کنید، ذکر شده است:

۱. مدیریت رمز عبور Google Online:

آیا می‌دانید گوگل مدیریت رمز عبور اختصاصی خود homebrew را دارد؟

گوگل کروم یک ابزار مدیریت رمز عبور دارد که به شما گزینه‌ای برای ذخیره رمز عبور خود هنگام ورود به یک وب‌گاه و یا وب سرویس با استفاده از کروم، ارائه می‌دهد. همه کلمات عبور حساب‌های ذخیره شده شما با حساب گوگل شما همگام‎سازی می‌شوند، آن‌ها را در تمام دستگاه‌های شما با استفاده از همان حساب گوگل در دسترس قرار می‌دهد.

مدیریت رمز عبور کروم به شما امکان مدیریت تمام کلمات عبور حساب‌های خود را از وب می‌دهد.

بنابراین، اگر شما استفاده از یک مرورگر مختلف را ترجیح می‌دهید، مانند مایکروسافت Edge بر روی ویندوز ۱۰ و یا سافاری بر روی آیفون، فقط به passwords.google.com مراجعه کنید و یک لیست از تمام کلمات عبور ذخیره شده خود در کروم خواهید دید. احراز هویت دو عاملی گوگل از این لیست محافظت می‌کند.

۲. مدیریت رمز عبور برخط Clipperz:

Clipperz رایگان، بهترین برنامه مدیریت رمز عبور برخط است که نیازی نیست که شما هر نرم‌افزاری را بارگیری کنید. مدیریت رمز عبور برخط Clipperz از یک سایدبار برای ایجاد و استفاده از ورود مستقیم، استفاده می‌کند.

Clipperz همچنین یک نسخه مدیریت رمز عبور آفلاین از نرم‌افزار را ارائه می‌دهد که به شما اجازه می‌دهد رمزهای عبور خود را بر روی دیسک‌های رمزنگاری شده و یا یک درایو USB بارگیری کنید، بنابراین شما می‌توانید آن‌ها را با خود درحالی‌که در سفر هستید، داشته باشید و به کلمات عبور حساب‌های خود زمانی که آفلاین هستید دسترسی داشته باشید.

برخی از ویژگی‌های مدیریت رمز عبور برخط Clipperz همچنین شامل شاخص قدرت رمز عبور، نرم‌افزار قفل کردن، اتصال امن SSL، رمز عبور one-time و یک مولد رمز عبور است.

مدیریت رمز عبور برخط Clipperz می‌تواند بر روی هر کامپیوتری که یک مرورگر با جاوا اسکریپت اجرا می‌کند، کار کند.

۳. مدیریت رمز عبور برخط Passpack:

Passpack یک مدیریت رمز عبور برخط بسیار عالی با مجموعه رقابتی از ویژگی‌هایی است که باعث ایجاد، ذخیره‌سازی و مدیریت کلمه عبور برای حساب‌های مختلف برخط شما است.

مدیریت رمز عبور برخط PassPack همچنین به شما به اشتراک گذاشتن آسان کلمات عبور خود را با خیال راحت با خانواده خود یا همکاران برای مدیریت پروژه‌های متعدد، اعضای تیم، مشتریان، و کارکنان اجازه می‌دهد.

نام کاربری و کلمات عبور شما برای حساب‌های مختلف با رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES بر روی کارگزارهای PassPack رمزنگاری می‌شوند، که حتی با دسترسی هکرها به کارگزار آن نمی‌توانند اطلاعات ورود شما را بخوانند.

ابزار مدیریت رمز عبور برخط PassPack را برای مرورگرهای وب خود و هدایت وب به طور معمول بارگیری کنید. هر زمان که شما به هر وب‌گاه محافظت شده با کلمه عبور وارد شوید، PassPack در اطلاعات ورود شما را ذخیره می‌کند، بطوری‌که ذخیره نام کاربری و رمز عبور شما به صورت دستی در آن وب‌گاه لازم نیست.

بهترین نرم‌افزار مدیریت رمز عبور سازمان‌ها:

در طول ۱۲ ماه گذشته، ما برخی از بزرگترین نقض‌های داده در تاریخ اینترنت را دیده‌ایم و سال به سال رشد آن افزایش می‌یابد. بنا به آمار، اکثریت کارمندان حتی نمی‌دانند که چگونه از برخط بودن خود محافظت کنند، که کسب و کار شرکت را در معرض خطر قرار می‌دهد.

برای حفظ امنیت مکانیزم به اشتراک‌گذاری رمز عبور در یک سازمان برخی ابزار مدیریت رمز عبور ویژه وجود دارند که برای کار سازمان‌ها طراحی شده‌اند، مانند Vaultier ،CommonKey ،Meldium ،PassWork و Zoho Vault.

۱. نرم‌افزار مدیریت رمز عبور Meldium:

این نرم‌افزار بطور خودکار کاربران را در برنامه‌ها و وب‌گاه‌ها بدون تایپ کردن نام‌های کاربری و کلمات عبور وارد می‌کند وهمچنین رمز عبور مورد استفاده در سازمان شما را پیگیری می‌کند.

مدیریت رمز عبور Meldium برای به اشتراک‌گذاری حساب‌ها در میان اعضای تیم شما بدون به اشتراک‌گذاری رمز عبور واقعی مناسب است، که به سازمان‌ها برای محافظت از خود در برابر حملات فیشینگ کمک می‌کند.

۲. نرم‌افزار مدیریت رمز عبور Zoho Vault:

Zoho Vault یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت‌ رمز عبور برای کاربران سازمانی است که به اعضای تیم شما در اشتراک‌گذاری کلمات عبور و دیگر اطلاعات حساس بصورت سریع و ایمن کمک می‌کند درحالی‌که بر استفاده هر کاربر نظارت وجود دارد.

تمامی اعضای تیم شما به بارگیری مرورگر اضافی Zoho نیاز دارند. مدیریت رمز عبور Zoho Vault به طور خودکار کلمات عبور را از vault ای که تیم شما به اشتراک گذاشته‌اند، پر خواهد کرد.

Zoho Vault همچنین ویژگی‌هایی را که به شما اجازه نظارت بر استفاده از رمزعبور و سطح امنیت تیم خود را می‌دهد، فراهم می‌کند، بطوری‌که شما می‌توانید بدانید که چه کسی با استفاده از آن وارد سامانه می‌شود.

بسته سطح سازمانی Zoho Vault حتی هر زمان که یک رمز عبور تغییر کند و یا قابل دسترسی شود به شما هشدار می‌دهد.

برای امنیت بیشتر، از تأیید هویت دوعاملی استفاده کنید!

مهم نیست که چقدر رمز عبور شما قوی است، هنوز هم این امکان برای هکرها وجود دارد که بعضی راه‌ها و یا راه دیگری برای هک حساب کاربری شما پیدا کنند.

احراز هویت دوعاملی برای مبارزه با این موضوع طراحی شده است. به جای تنها یک رمز عبور، شما را به وارد کردن کد عبور دوم ملزم می‌کند که هردو آن‌ها به شماره تلفن همراه شما از طریق پیامک و یا به آدرس ایمیل شما از طریق یک ایمیل ارسال می‌شوند.

بنابراین، اکنون فعال کردن احراز هویت دو عاملی همراه با استفاده از نرم‌افزار مدیریت رمز عبور برای ایمن‌سازی حساب‌های برخط خود و اطلاعات حساس دربرابر هکرها توصیه می‌شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بهترین نرم‌افزار مدیریت رمز عبور برای ویندوز، لینوکس، مک، اندروید، iOS و سازمان‌ها
برچسب ها: