بهبود مرور امن گوگل برای مدیریت شبکه‌های مستقل دنیای اینترنت

گوگل این هفته به مدیران شبکه اطلاع داده است که برخی بهبودها را جهت انجام خدمات هشدارهای مرور امن برای مدیران شبکه ارائه کرده است.
این غول دنیای جستجو، سامانه هشدارهای مرور امن برای مدیران شبکه Safe Browsing Alerts for Network Administrators را در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی کرده است که به صاحبان سامانه‌های مستقل شبکه (AS) هنگامی که اولین نشانه‌های محتوای مخرب در شبکه آنها مشاهده می‌شود، هشدار می‌دهد.
در دنیای شبکه هر AS شبکه‌ی مستقلی است که سیاست‌های خاص خود را داردو
گوگل به بررسی تقریباً ۴۰ درصد از شبکه‌های فعال یا ۲۲ هزار مورد از سامانه‌های مستقل (ASs) می‌پردازد که به هر کدام از شبکه‌ها در اینترنت اختصاص یافته‌اند. به گفته این شرکت، خدمات آن، به صورت فعال توسط ۱۳۰۰ مدیر شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد که روزانه ۲۵۰ گزارش را دریافت می‌کنند.
در تلاشی برای اینکه این سامانه هشدار برای مدیران شبکه را مفیدتر از قبل کند، گوگل شروع به اطلاع‌رسانی به مدیران شبکه در مورد URL‌های مربوط به نرم‌افزارهای مخرب کرده است که به صورت بالقوه برنامه‌های ناخواسته (PUPs) و مهندسی اجتماعی را در خود دارند.
مدیرانی که برای این خدمات ثبت ‌نام کرده‌اند در مورد صفحات مورد مخاطره در شبکه خود که می‌توانند به کاربران از طریق بارگیری‌ها یا بهره‌برداری‌ها صدمه بزنند، هشدار داده است. علاوه بر این، به آنها در مورد دامنه‌هایی که به خصوص به بدافزارها یا بهره‌بردارها خدمات ارائه می‌کنند، هشدار داده شده است .
همچنین این هشدارها زمانی ارسال می‌شود که سامانه مرور امن بارگیری‌های بدافزارهای سنتی، صفحات مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران برای بارگیری نرم‌افزار یا اطلاعات حساس و یا URL‌هایی که به این نرم‌افزارهای ناخواسته مربوط هستند، را تشخیص می‌دهد.
ناو جگپال مهندس نرم‌افزار گوگل در یک پستی خود می‌گوید: «مدیران شبکه می‌توانند از اطلاعات ارائه شده توسط این خدمات ما برای به دست آوردن بینشی در جهت افزایش امنیت و کیفیت شبکه خود استفاده کنند. ما با همکاری با یکدیگر، می‌توانیم آسیب زدن به کاربران را برای مهاجمان پرهیزینه‌تر و چالش‌برانگیزتر کنیم.»
گوگل چندین بهبود در مرور امن در طی سال‌های گذشته انجام داده است که از جمله آنها اضافه کردن هشدارها برای برنامه‌های ناخواسته و توسعه خدمات کروم است که شامل نسخه اندروید و جستجوی گوگل نیز می‌شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.