۲در خبرهای پیشین گفتیم که بنیان‌گذار ویکی‌لیکس هفته‌ی گذشته و هم‌زمان با دهمین سال‌گرد تأسیس این وب‌گاه جنجال‌برانگیز گفته که قصد دارد اسناد بیشتری را رابطه‌ با انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا فاش کند. سرانجام جولیان آسانژ روز جمعه به قول خود عمل کرد.
این وب‌گاه مواردی را منتشر کرد که به نظر می‌رسد رایانامه‌هایی از سوی یک حساب کاربری خصوصی متعلق به جان پودستا، مشاور ارشد هیلاری کلینتون باشد.
این رایانامه‌ها، که اعتبار آن‌ها تأیید نشده است، حاوی چیزی است که به نظر می‌رسد گزیده‌ای از سخنان کلینتون خطاب به گلدمن ساکس و دیگر شرکت‌های وال‌استریت باشد.
این سخن‌رانی به یک مسأله‌ی مهم برای این کمپین انتخاباتی تبدیل شده است، طی این سخن‌رانی منتقدان به یک رابطه‌ی بیش از حد صمیمی بین کلینتون و نهادهای برجسته‌ی مالی پی بردند.
برنی ساندرز، نامزد حزب دموکرات، در طول دوره‌ی مقدماتی برای انتشار رونوشت‌های مالیاتی تحت فشار قرار داده شد؛ کلینتون در خلال مناظره‌ای گفت که در صورتی که ساندرز و نامزد کنونی حزب جمهوری‌خواه یعنی دونالد ترامپ اطلاعات مالیاتی خود را منتشر کنند، وی نیز وارد عمل شده و اطلاعات مالیاتی خود را ارائه خواهد کرد.
به نظر می‌رسد که این رایانامه‌ها بخش مشکل‌زای سخن‌رانی‌ها را پررنگ کرده و به معاملات پشت پرده پرداخته است.
کلینتون در یکی سخن‌رانی‌ها گفت: «به نظر من سیاست مانند یک سوسیس در حال پخت است. این موضوع ناخوشایند است، و همیشه همین‌طور بوده است، اما ما معمولاً تا جایی ادامه می‌دهیم که نیاز باشد. ولی اگر همه مشغول تماشای ما باشند، همه‌ی بحث‌ها و معاملات به گوش مردم خواهد رسید، و به این ترتیب آن‌ها اندکی عصبانی خواهند شد.»
کمپین حامی کلینتون راجع به این قضایا اظهار نظری نکرده است.
اسناد ویکی‌لیکس همان روزی منتشر شد که کاخ سفید گفت که دولت روسیه پشت حملات نفوذی و افشای رایانامه‌های کمیته‌ی ملی حزب دموکرات بوده است. این اقدامات بخشی از یک کمپین تحت حمایت روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بوده است.
در ماه جولای ویکی‌لیکس رایانامه‌های DNC را منتشر کردکه نشان می‌داد رئیس این کمیته، دبی واسرمن شولتز، و سایر کارکنان اطلاعات کمپین سندرز را به بیرون درز داده‌اند. شولتز در ادامه استعفا داد.
آخرین نشت اطلاعات با دهمین سال‌گرد ویکی‌لیکس هم‌زمان شد. روز پنجشنبه آسانژ از سفارت اکوادور در لندن با خبرنگاران در برلین یک تماس ویدئویی برقرار کرد و قول افشای اسناد قابل توجهی را داد.
این وب‌گاه ناسودبر با انتشار اسناد طبقه‌بندی‌شده‌ی مربوط به بازداشت زندانیان گوانتانامو، عملیات نظامی در افغانستان و نظارت بر رهبران جهان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا، به شهرت دست یافت.
در میان اسناد فاش‌شده توسط ویکی‌لیکس میلیون‌ها پرونده‌ی نظامی و دیپلماتیک وجود دارد که توسط چلسی منینگ، یک سرباز آمریکایی، به دست این وب‌گاه جنجالی رسیده است؛ منینگ در حال گذراندن حبس ۳۵ ساله‌ی خود به علت نشت اطلاعات است.
آسانژ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که هر هفته اطلاعات جدیدی را راجع به گوگل، عملیات نظامی، تجارت سلاح، و نظارت جمعی منتشر خواهد کرد و این کار را تا ۱۰ هفته ادامه خواهد داد. وی همچنین قول داد که تمامی اسناد مرتبط با انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تا قبل از ۸ نوامبر ارائه نماید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بنیان‌گذار ویکی‌لیکس به قول خود عمل کرد