بنیان‌گذار برنامه‌ی تلگرام به‌طور عمومی اعتراف کرد که چندین آژانس فدرال از این شرکت درخواست کرده‌اند تا رمزنگاری‌های خود را ضعیف‌تر کرده و یا در داخل رمزنگاری‌ها از دربِ پشتی استفاده کند. مدیرعامل این شرکت در توییتی گفت: «سال گذشته در طول سفر ۱ هفته‌ای گروه ما به آمریکا، دو درخواست این‌چنینی از طرف اف‌بی‌آی دریافت کرد. این بسیار ساده‌لوحانه است که شما بتوانید با کمک آمریکا یک برنامه‌ی پیام‌رسان امن و مستقل را اجرا کنید.»

مدیرعامل تلگرام در ادامه گفت: «رمزنگاری که توسط برنامه‌های پیام‌رسان سیگنال و واتس‌اپ مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط دولت آمریکا تأمین شده است. من شرط می‌بندم در ۵ سال آینده مشخص خواهد شد که در این رمزنگاری‌ها دربِ پشتی مورد استفاده قرار گرفته است.»

به‌طور همزمان، محققان امنیتی دیگر نیز رمزنگاریِ مستقل و خانگی که در برنامه‌ی پیام‌رسان تلگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد را به سخره گرفتند. این محققان اعلام کردند احتمال نشت متاداده‌ها در این رمزنگاری وجود دارد و قابل اثبات است. افشاگر معروف آژانس امنیت ملی آمریکا، ادوارد اسنودن می‌گوید: «اجرا توسط مردم باید با نیت‌های خوبی همراه باشد. این ویژگی بهتر از هیچ چیز است اما تنظیمات ناامن و پیش‌فرض می‌تواند برای کاربران غیرحرفه‌ای بسیار خطرناک باشد.»

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بنیان‌گذار تلگرام: آژانس‌های فدرال از ما می‌خواهند در رمزنگاری‌ها از دربِ پشتی استفاده کنیم