بنیان‌گذار تلگرام: آژانس‌های فدرال از ما می‌خواهند در رمزنگاری‌ها از دربِ پشتی استفاده کنیم

بنیان‌گذار برنامه‌ی تلگرام به‌طور عمومی اعتراف کرد که چندین آژانس فدرال از این شرکت درخواست کرده‌اند تا رمزنگاری‌های خود را ضعیف‌تر کرده و یا در داخل رمزنگاری‌ها از دربِ پشتی استفاده کند. مدیرعامل این شرکت در توییتی گفت: «سال گذشته در طول سفر ۱ هفته‌ای گروه ما به آمریکا، دو درخواست این‌چنینی از طرف اف‌بی‌آی دریافت کرد. این بسیار ساده‌لوحانه است که شما بتوانید با کمک آمریکا یک برنامه‌ی پیام‌رسان امن و مستقل را اجرا کنید.»

مدیرعامل تلگرام در ادامه گفت: «رمزنگاری که توسط برنامه‌های پیام‌رسان سیگنال و واتس‌اپ مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط دولت آمریکا تأمین شده است. من شرط می‌بندم در ۵ سال آینده مشخص خواهد شد که در این رمزنگاری‌ها دربِ پشتی مورد استفاده قرار گرفته است.»

به‌طور همزمان، محققان امنیتی دیگر نیز رمزنگاریِ مستقل و خانگی که در برنامه‌ی پیام‌رسان تلگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد را به سخره گرفتند. این محققان اعلام کردند احتمال نشت متاداده‌ها در این رمزنگاری وجود دارد و قابل اثبات است. افشاگر معروف آژانس امنیت ملی آمریکا، ادوارد اسنودن می‌گوید: «اجرا توسط مردم باید با نیت‌های خوبی همراه باشد. این ویژگی بهتر از هیچ چیز است اما تنظیمات ناامن و پیش‌فرض می‌تواند برای کاربران غیرحرفه‌ای بسیار خطرناک باشد.»

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.