۱
این هفته R۳ اعلام کرد که کد منبع بستر Corda در قالب پروژه‌ی متن‌باز Hyperledger منتشر خواهد شد؛ Hyperledger یک پروژه‌ی مشارکتی بنیاد لینوکس است که هدف آن پیشبرد فن‌آوری بلاک‌چین می‌باشد.
الیور باس‌من، در نسخه‌ی ۱۴ اکتبر فایننشال تایمز۲ نوشت: «من به عنوان مدیر ارشد اطلاعات گروه UBS حامی Blockchain هستم، اما به عنوان مشاور بانک‌ها و شرکت‌های Fintech (فن‌آوری‌های مالی محتاطانه عمل می‌کنم. تجربه‌ به من می‌گوید که شاید هنوز زمان پذیرش گسترده‌ی این مدل توسط صنعت مالی فرا نرسیده است.»
اما این گفته‌ها هدف و امید R۳ نیست؛ R۳ یک شرکت فن‌آوری مالی است که شامل یک کنسرسیوم متشکل از بیش از ۷۰ مؤسسه‌ی مالی پیشرو در جهان می‌باشد.
R۳ به‌طور خودکار Corda را به عنوان زیرمجموعه‌ی Blockchain معرفی می‌کند؛ R۳ بیشتر Corda را یک بستر دفتر کل۳ توزیع‌شده می‌داند. تفاوت در این اصطلاحات به توصیف سردرگمی در مورد پتانسیل‌های Blockchain کمک می‌کند. موفقیت فن‌آوری Blockchain بیت‌کوین، مردم را واداشته تا بلاک‌چین را یک فن‌آوری در نظر بگیرند که می‌‌تواند در حوزه‌های دیگر نیز اعمال شود. با این وجود، بلاک‌چین راه‌کاری برای نیازمندی‌های بیت‌کوین محسوب می‌شود. اعمال این راه‌کار برای یک نیازمندی به‌طور مستقیم روی سایر نیازمندی‌ها اثر می‌گذارد و بدون شک باعث بروز مشکلاتی می‌شود.
مدیر ارشد اطلاعات R۳، ریچارد براون، توضیح داده که Corda نتیجه‌ی از بین بردن اجزای مفهومی بلاک‌چین و اعمال و پذیرش مؤلفه‌های مربوط به نیازهای مؤسسه‌ی مالی می‌باشد.
با توجه به این روی‌کرد، وی توانست یک فن‌آوری دفتر کل توزیع‌شده‌ را پیدا کند که می‌تواند یک راه‌ حل اقتصادی را برای مسائل پیچیده‌ی موافقت‌نامه‌های مالی فراهم کند.
مایکروسافت و بانک مرکزی مریل لینچ۴ آمریکا در ماه سپتامبر اعلام کردند که قصد دارند با همکاری یک‌دیگر چارچوب‌هایی را برای مبادلات مبتنی بر بلاک‌چین میان بخش‌های کسب و کار و مشتریان خود و بانک‌ها ساخته و آزمایش کنند.


۱. زنجیره‌ی قالب یا «زنجیره بستک» (Blockchain) یک مدل از پایگاه داده‌ی توزیع‌شده است که در ایجاد بیت‌کوین به جهان معرفی شد، این پایگاه داده به صورت مستمر فهرستی از رکوردها (رده‌ها) را که هرکدام به گزینه‌های قبلی فهرست ارجاع می‌دهند حفظ می‌کند و بدین وسیله در مقابله با تضعیف یا بازنگری غیرمجاز تقویت می‌شود.
۲. Fiancial Times
۳. Ledger
۴. Merrill Lynch شرکت خدمات مالی آمریکایی است، که به‌ عنوان بازوی ارائه‌ی خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ثروت بانک مرکزی امریکا فعالیت می‌نماید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بستر Corda متن‌باز خواهد شد