یکی از بازارهای بزرگ ارزهای مجازی بیت‌کوین و Ether با نام Bithumb اخیراً مورد نفوذ قرار گرفته است. پس از اینکه حساب‌های کاربری در این بازار در معرض خطر قرار گرفتند، ارز مجازی به ارزش ۱ میلیون دلار در اثر این حادثه از دست رفته است. این بازار یکی از مراکز مبادله‌ی ارز مجازی در کره‌ی جنوبی است که ۲۰ درصد از سهم بازار Ether و ۱۰ درصد از سهم بیت‌کوین را به خود اختصاص داده است. این بازار در حال حاضر در زمینه‌ی بیت‌کوین چهارمین و در زمینه‌ی ارز Ethereum اولین بازار بزرگ جهان محسوب می‌شود.

هفته‌ی گدشته این بازار مورد نفوذ قرار گرفت و بسیاری از حساب‌های کاربری در معرض حمله قرار گرفته و موجودی‌های آن‌ها بالغ بر ۱ میلیون دلار به سرقت رفت. واحد پول کره‌ی جنوبی وون نام دارد و در این نفوذ، از یک حساب نزدیک به ۱۰ میلیون وون در قالب بیت‌کوین به سرقت رفته است. علاوه بر سرقت ارز مجازی در این حمله، اطلاعات شخصی نزدیک به ۳۱۸۰۰ کاربر از روی وب‌گاه Bithumb به سرقت رفته است. این اطلاعات شامل نام، آدرس رایانامه و شماره‌ی تلفن همراه بوده است. با این حال شرکت Bithumb مدعی شده فقط ۳ درصد از مشتریان تحت تأثیر این نفوذ قرار گرفته‌اند.

شرکت Bithumb معتقد است رایانه‌ی خانگی یکی از کارکنان این شرکت در این حمله مورد نفوذ قرار گرفته و کل شبکه آلوده نشده و گذرواژه‌ها نیز در معرض خطر قرار نگرفته‌اند. بنابراین نفوذگران تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند به حساب‌های کاربران دسترسی مستقیم داشته باشند. این بازار ارزِ مجازی مدعی شده، سرقت ارز از حساب‌های قربانیان، به دلیل استفاده از گذرواژه‌های ضعیف برای انجام تراکنش‌های برخط مالی بوده است. در حالی‌که پلیس جرائم سایبری بین‌المللی نزدیک به ۱۰۰ گزارش حمله را از طرف مشتریان Bithumb دریافت کرده، مقامات کره‌ی جنوبی در حال بررسی این حمله هستند.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بزرگ‌ترین بازار ارزِ مجازی مورد نفوذ قرار گرفت