۲دولت بریتانیا افتتاح اولین مرکز ملی مبارزه با جرائم اینترنتی، مرکز امنیت سایبری ملی (NCSC۱) را تایید کرد.
بریتانیا تبدیل شدن به یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در امنیت سایبری و اعلام باز شدن قریب‌الوقوع اولین مرکز ضد جرائم سایبری ملی بریتانیا، مرکز امنیت سایبری ملی (NCSC) را تایید کرد.

مرکز مبارزه با جرائم اینترنتی در لندن این هفته با ۷۰۰ کارشناس امنیتی باز خواهد شد، این عمل پاسخ دولت انگلستان به تهدید ناشی از حملات سایبری علیه زیرساخت‌های ملی است.
مرکز امنیت سایبری ملی جدید در برابر هکرها، سندیکاهای جنایی سایبری و تروریست‌های برخط مبارزه خواهد کرد. سیاران مارتین۲، مدیر کل سابق امنیت سایبری در GCHQ، رهبری NCSC را بر عهده خواهد داشت.

به گفته مدیر عامل مرکز ملی امنیت سایبری، ماموریت این سازمان کمک به کشور برای تبدیل شدن به «امن‌ترین مکان برای زندگی و انجام کسب‌وکار برخط» است.
GCHQ اعلام کرد که یکی از اولین ماموریت‌های اختصاص‌یافته به مرکز این است که با بانک انگلستان کار کرده و به آنان تهدیدات سایبری که بخش مالی را هدف قرار داده‌اند، اطلاع دهد.

آقای مارتین گفت: «نقش ما کمک به ایجاد انگلستان به‌عنوان امن‌ترین مکان برای زندگی و انجام کسب‌وکار برخط است. بنابراین ما قصد داریم با تهدیدهای بزرگ از سمت کشورهای متخاصم و گروه‌های جنایت‌کار مقابله کنیم.»
«اما ما در حال کار خستگی‌ناپذیر هستیم تا به‌طور خودکار از مردم در برابر حملاتی در مقیاس کوچک ولی عمیقاً مخرب که باعث اختلال و ناامیدی بسیار می‌شود، محافظت کنیم.»
«ما همچنان کار برای کمک به مردم و کسب‌وکار بهتر و درک آنچه آن‌ها برای محافظت از خود نیاز دارند را ادامه می‌دهیم.»

دیلی‌میل۳ همچنین نظر آقای بن گومر۴، وزیر دفتر کابینه و مامور پرداخت عمومی را گزارش داد که بر اهمیت مرکز برای مؤسسات کوچک و متوسط تاکید کرده است. این مرکز تمام پشتیبانی‌های لازم برای شکست دادن حملات سایبری در سازمان‌ها را انجام خواهد داد.
بن گومر گفت: «لندن دنیا را در بسیاری از موارد رهبری کرده است. این فقط حق ماست که اولین مرکز امنیت سایبر این کشور را در قلب پایتخت بریتانیا ایجاد کنیم تا همچنان به رهبری در مقابله با این مسئله جهانی ادامه دهیم.»
«این مرکز در کنار حفظ دسترسی به رهبری دنیا، مشارکت و افراد جامعه‌ی اطلاعاتی، یک سیاست «در ِ باز» نیز به دنبال دارد که کار را برای سازمان‌ها در هر اندازه‌ای راحت‌تر می‌کند تا به بهترین پشتیبانی در دسترس برای مسائل سایبری دست یابند.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بریتانیا در حال راه‌اندازی مرکز امنیت سایبری ملی با ۷۰۰ کارشناس است!
برچسب ها: