اداره آمار اتحادیه‌ی اروپا می‌گوید:‌ «بریتانیایی‌ها نسبت به فرانسوی‌ها کمتر دچار بدافزارهای مخرب و فیشینگ شده و حریم خصوصی‌شان کمتر توسط سرویس‌های آزاردهنده‌ی برخط نقض می‌شود، اما به نسبت هلندی‌ها، خیلی بیشتر در معرض این خطرات قرار دارند.»
اداره‌ی آمار اروپا این ارقام را در تحقیقی که سال گذشته انجام داده است و در میان اعضای این اتحادیه، که مابین ۱۶ تا ۷۴ سال سن دارند و گاهی اوقات از اینترنت استفاده می‌کنند، کشف کرده است.
آنچه که این اداره به عنوان حوادث امنیتی در نظر گرفته است شامل آلودگی به بدافزارها، نقض حریم خصوصی و یا حملات موفقیت‌آمیز فیشینگ که منجر به خسارت مالی شده است، می‌شود.
در گزارشی که در Safer Internet Day منتشر شده است، کشف گردیده که استفاده‌کنندگان اینترنت در انگلستان حدود یک سوم کمتر از فرانسوی در خطر قرار می‌گیرند، اما بیش از دو برابر هلندی‌ها در دام خطرات اینترنتی قرار می‌گیرند.
بیست و هفت کشور از بیست و هشت کشور اتحادیه‌ی اروپا، به جز رومانی، در این فهرست لحاظ شده‌اند.
به نظر می‌رسد که جمهوری چک کم‌ترین میزان هدف در میان این کشورها باشد، زیرا که تنها ده درصد از کاربران اینترنت این کشور گزارش داده‌اند که در معرض حمله قرار می‌گیرند.
با این حال بسیار محتمل است که بسیاری از کاربران جمهوری چک، بدون این‌که اطلاع داشته باشند در دام بدافزارنویسان اینترنتی قرار داشته باشند.
اداره‌ی آمار اروپا در توییتر اعلام داشته است: «با یادگیری از هلندی‌ها می‌توانیم دریابیم که اگر کاربران کم‌تر روی آگهی‌های خطرناک وب‌گاه‌ها کلیک کند، مشکل به مراتب کم‌تری خواهند داشت.»
در این بررسی آمده است که همه‌ی کشورها به جز مقدونیه که به شدت گرفتار این بدافزارهاست و گزارش هفتاد درصد آلودگی را داده است (این گزارش به محاسبه‌ی آمار کشور به کشور نپرداخته است)، از زمان گزارش سال ۲۰۱۰ این اتحادیه موردی را در نصب بداافزار و یا تروجان گزارش کرده‌اند.
اسلواکی بزرگ‌ترین افزایش آلودگی‌های بدافزاری را به میزان ۳۸ درصد در میان کل کاربران داشته است، در حالی‌که در این مدت افزایش آلودگی بریتانیایی‌ها از میزان ۱۴ درصد در سال گذشته به ۱۷ درصد رسیده است.
میزان آلودگی فرانسوی‌ها در این میان تنها ۵ درصد افزایش داشته و به ۲۹ درصد رسیده است.
همچنین این گزارش می‌تواند نشان دهد که چرا تقریباً یک سوم از فرانسوی‌ها از خریدهای برخط پرهیز می‌کنند در حالی‌که این نرخ در میان بریتانیایی‌ها ۱۱ درصد است، و مشخص می‌کند که چرا فرانسه کشوری با فروش کم اینترنت است و بریتانیایی‌ها اعتماد به نفس بیشتری در این زمینه دارند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بریتانیایی‌ها در مواجهه با گرفتاری‌های امنیتی بهتر از فرانسوی‌ها عمل می‌کنند