وزیر دفاع آمریکا، اش کارتر ۱۴۰۰ مهاجمی که در اولین برنامه پاداش به ازای کشف اشکال به نام «رخنه به پنتاگون» شرکت کردند را تحسین نمود. این برنامه باعث گزارش ۱۳۸ آسیب‌پذیری کشف‌شده در برخی از وب‌گاه‌های عمومی وزارت دفاع (DoD) شد.
بر اساس گفته DoD، ۲۵۰ نفر در این برنامه آزمایشی که از ۱۸ آوریل تا ۱۲ می اجرا شد، شرکت کردند که هرکدام به‌نوبه خود گزارش‌هایی از آسیب‌پذیری‌ها دادند که ۱۳۸ مورد آن قانونی و واجد شرایط دریافت پاداش می‌باشند.

کارتر ضمن تحسین مهاجمان کلاه سفید افزود که هزینه ۱۵۰ هزار دلاری برای این برنامه در مقایسه با فرآیند معمول استخدام یک شرکت خارجی برای یافتن حفره‌ و خطاها، بسیار مناسب است. ابتکار امنیت سایبری دولت فدرال دیگر که با بخش خصوصی همکاری بیشتری دارد، به این برنامه نیز کمک می‌کند.
کارتر گفت: «وزارت دفاع راه ارتباطی قوی‌تری برای شهروندان خلاقی ایجاد کرده ‌است که تمایل دارند تغییراتی در برنامه دفاعی ما ایجاد کنند».

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

برنامه پاداش پنتاگون، ۱۳۸ آسیب‌پذیری را فاش نمود!
برچسب ها: