در گزارشی که اخیراً در مجله‌ی انجمن پزشکی (JAMA) منتشر شده است، دسته‌ای از افراد دانشگاهی پزشکی تصمیم گرفتند که برنامه‌ی فشار خون لحظه‌ای AuraLife را آزمایش کنند و سرانجام آنچه را که کشف کردند چندان خوشایند نبود.
تفسیر خلاصه‌ی آن این است: اگر این برنامه‌ را وسیله‌ای نوظهور می‌بینید خودتان را با آن اذیت نکنید.
محققان نسخه‌ی آیفون این برنامه‌ی‌ معروف ۴٫۹۹ دلاری را بررسی کردند؛ آیفون تقریباً ۱۴۸ هزار رونوشت از آن را فروخته است و نسخه‌ی آن برای اندروید نیز در دسترس است، و مححقان در نهایت فهمیدند که این برنامه به شدت ایراد دارد.
این برنامه‌ به طور خطرناکی فشار خون را کم‌تر از آنچه که هست می‌خواند؛ محققان نتیجه گرفتند که حساسیت کم برای اندازه‌گیری‌های فشار خون به این معناست که تقریباً چهار پنجم افراد با سطح BP فشار خون اطمینان اشتباهی پیدا می‌کردند کهBP آن‌ها در محدوده‌ی طبیعی است.
البته با کشف چنین اشتباهی در این آزمایش، AuraLife به دو روش عکس‌العمل نشان داده است: یک هشدار به وبلاگش افزوده است، و یک پست وبلاگی نوشته است.
این هشدار این گونه است:
۳۱-Incontent1

Instantbloodpressure.com مسئولیتی را نپذیرفته است.

گفتنی است که این برنامه دیگر روی این وب‌گاه وجود ندارد:

۳۱-Incontent2
عکس از Instantbloodpressure.com توسط WayBack در ماه ژانویه ۲۰۱۶

AuraLife در صفحه‌ی اول وبلاگش اعتراض کرد که برنامه‌ا‌ش به شیوه‌ای که افراد JAMA انتظار دارند کار کند، طراحی نشده است.
این شرکت توضیح داد که این برنامه تنها برای فشار خون‌های انقباضی بین ۱۰۲ و ۱۵۸ و فشار خون انبساطی بین ۶۵ تا ۹۹ کار می‌کند و خارج از این محدوده کار نمی‌کند.

۳۱-Incontent3
این شرکت می‌گوید برنامه‌اش برای شناسایی فشار خون‌های بالا طراحی نشده است.
حوزه‌ب اینترنتی تجارت نیز اعتراض کرد که این پزشکان تغییراتی که به نرم‌افزار در طول آزمایش وارد شده است را نادیده گرفته‌اند.
این شرکت گفت: «این اطلاعت به خوبی برای ترکیبی از حداقل پنج مجموعه‌ب مختلف و منحصربه‌فرد از اطلاعات تنظیم شده است، زیرا الگوریتم کارگزارهای ما حداقل پنج بار روی زیرساخت کارگزارمان طی آن دوره‌ی زمانی به‌روزرسانی شده است.»
می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که دستگاه فشار خون لحظه‌ای یک دستگاه استاندارد پزشکی نیست.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

برنامه‌ی فشار خونی که فشار خون را اندازه نمی‌گیرد!