کی‌ان‌سی، شرکت سوئدی استخراج بیت‌کوین، طی مدت ۴ هفته، در صدد احداث مرکز اطلاعات جدیدی از مرحله‌ی حفاری زمین تا شروع به کار می‌باشد.
طولانی‌ترین قسمت آن، امضای قرارداد می‌باشد. سام کول، مدیرعامل این شرکت، روز جمعه اظهار داشت که مشغول ارائه‌ی برنامه‌ای جهت احداث یک مرکز اطلاعات ۲۰ مگاواتی دیگر در شهر سوئدی «بودن»،که جزئی از گروه فن‌آوری «ند پل» نزدیک شهر لولیا جایی که فیس‌بوک یکی از کارآمدترین مرکز داده‌های خود را بنا کرده، می‌باشد.
یکی از دلایلی که باید سرعت کار بالا باشد این است که «کی‌ان‌سی» در مورد شرایط آب و هوایی نگران است. ند پل در نزدیکی مدار قطب شمال قرار دارد جایی که یخ زدن به اندازه‌ی باز کردن دری می‌تواند راحت باشد.
با گذشت حدود ۶ ماه از اعلام کی‌ان‌سی مبنی بر ساخت آخرین مرکز داده‌ی خود، هم‌اکنون این مرکز در حال اجرا است.
کی‌ان‌سی از یک روند ساخت و ساز مستمر برای مرکز داده‌های خود استفاده می کند: ‌کارکنان شروع به نصب و تأمین انرژی قطعات اولیه کردند در حالی که پیمان‌کاران مشغول آماده‌سازی قطعات پیش‌ساخته جهت متصل کردن آن‌ها به یک‌دیگر بودند.
کول گفت: «در حال حاضر زمین مورد نظر به علت وجود درختان هموار نبوده ولی با این حال او مطمئن است که تا ماه مارس و یا شاید ماه فوریه، که چهار هفته پس از ارسال تراشه‌ها برای سامانه‌های مورد استفاده در مرکز اطلاعات می‌گذرد، زمین آماده خواهد شد.»
او گفت: «در کار ما، مهم‌ترین چیز برنامه‌ی زمانی است.»
کار کی‌ان‌سی استخراج بیت‌کوین، انجام فرآیند اعتبارسنجی بلاک‌های اضافی در زنجیره‌ی بلاک‌ها، توزیع معین برای استفاده در معاملات مربوط به بیت‌کوین، با استفاده از محاسبه‌ی هش‌های رمزنگاری شده می‌باشد.
استخراج‌کنندگان در ازای هرکدام از بلوک‌هایی که با موفقیت تأیید می‌شود بیت‌کوین پاداش می‌گیرند بدان معنی که هرچه عمل‌کرد آن‌ها در انجام این وظیفه و کارآمدیشان در این زمینه بیشتر باشد، پاداش بیشتری نصیبشان می‌گردد. در پی تقاضا جهت افزایش ظرفیت استخراج، یا افزایش انرژی مورد نیاز جهت پردازش زنجیره‌ی بلاک‌ها، شرکت کی‌ان‌سی به دنبال توسعه‌ی دریافت تراشه‌های سفارشی برای افزایش سرعت عملیات هش می‌باشد. شرکت کی‌ان‌سی، این مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASICs) را با تجهیزات استخراج ترکیب کرد و به کسانی که می‌خواهند استخراج‌کننده‌ی بیت‌کوین باشند فروخت سپس میزبانی و اجرای تجهیزات را خود به عهده گرفت.
دراویل سال جاری، شرکت محصول جدیدی از تراشه‌ها را به ابعاد ۱۶ نانومتر، با استفاده از فرآیند تولید سه‌بعدی «فین فت» که غالباً برای ساخت پردازش‌گر قدرتمند ARM گوشی‌ها استفاده می-گردد، معرفی کرد.
استخراج بیت‌کوین یک نوع بازی با اعداد است. بیت‌کوین‌هایی که می‌شود به دست آورد رایگان نیستند از آن جهت که نیاز به تجهیزات هزینه‌بر دارند، خواه پردازش‌گر مرکزی که استفاده می شود تک‌هسته‌ای و یا دارای میلیون‌ها هسته باشد به جهت مصرف برق متحمل هزینه هستند.
استخرا‌ج‌کنندگان به دنبال بهینه‌سازی عمل‌کرد تجهیزاتشان که در هر ثانیه با هشرها اندازه گیری می‌شود و نیز کاهش مصرف انرژی هستند. زمانی‌که شرکت کی‌ان‌سی سری جدیدی را دریافت می‌کند، مدارهای مجتمع مخصوص کارآمدتری برای اجرا مورد نیاز است.
مرکز جدید داده، مشابه مورد آخر، مصرف برقی برابر با ۲۰ مگاوات خواهد داشت این در حالی است که کل، مایل به گفتن چگونگی انجام آن توسط هشرها در هر ثانیه نیست.
او گفت که ظرفیت هش از لحاظ تجاری بسیار حساس است و به عوامل زیادی از جمله، طراحی تراشه‌های استخراجی و کیفیت مقدار مورد استفاده وابسته است.
منابع محاسباتی اختصاص داده شده برای استخراج بیت‌کوین در سراسر دنیا، ظرفیتی حدود ۶۳۳ پتا هشر در هر ثانیه دارد و حدود ۵ درصد از این منابع توسط کی‌ان‌سی بر اساس زنجیره‌ی بلاک‌ها اداره می‌شوند. این اطلاعات آماریهایی را در مورد معاملات بیت‌کوین فراهم می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

برنامه‌ی شرکت استخراج کی‌ان‌سی، برای احداث مرکز داده در مدت ۱ ماه