۱۱زنجیره‌ی خرده‌فروشی آمریکا، Vera Bradley، توسط نفوذگرانی مورد حمله واقع شده است که توانسته‌اند کارت‌های اعتباری تعداد نامشخصی از مشتریان را به سرقت ببرند.
این نفوذها مشتریان ۱۱۲ فروشگاه و ۴۴ اوت‌لت۱ را از تاریخ ۲۵ جولای تا ۲۳ سپتامبر امسال تحت تأثیر قرار داده است، اما به وب‌گاه ورا بردلی‌ آسیبی وارد نکرده است.
نفوذگرانی که مبداء و منشاء آن‌ها ناشناخته است، به این شرکت امروزی هجوم آورده و بدافزاری را روی کارگزارهای آن نصب نموده است که این بدافزار اطلاعات پرداخت را برداشت می‌کند.
این اطلاعات شامل نام مشتری، تاریخ انقضاء، و شماره‌ای است که مشخص‌کننده‌ی داده‌های روی نوار مغناطیسی است.
اف‌بی‌آی در ۱۵ سپتامبر در مورد این نقض به این شرکت هشدار داد؛ به دنبال آن شرکت تحقیقاتی مندینت دست به کار شد و اعلام کرد که داده‌های ردیابی کارت اعتباری در این ماجرا به سرقت رفته‌اند.
یافته‌های حاصل از این تحقیقات یک دسترسی غیرمجاز به سامانه‌ی پردازش پرداخت ورا بردلی و نیز نصب یک برنامه نشان می‌دهد که به جست‌وجوی اطلاعات کارت اعتباری می‌پردازد.
این برنامه به‌طور ویژه برای پیدا کردن داده‌های ردیابی موجود در نوار مغناطیسی یک کارت پرداخت طراحی شده بود که این داده‌ها می‌توانند شامل شماره‌ی کارت، نام دارنده‌ی کارت، تاریخ انقضاء، و کد تأیید داخلی باشند. برنامه‌ی مذکور زمانی وارد عمل می‌شود که داده‌های مذکور از طریق سامانه‌‌ی آلوده هدایت شوند.
این شرکت می‌گوید که همه‌ی کارت‌های اعتباری که در این مدت استفاده شده‌اند آسیب ندیده‌اند، همچنین هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که حاکی از نقض سایر اطلاعات کاربر باشد. با این وجود به مشتریان توصیه می‌شود که هرگونه شارژ مشکوکانه‌ی کارت را به اطلاع مراجع صادرکننده‌ی کارت برسانند.

۱. Outlet: فروشگاه‌هایی که اقلام قدیمی برندها را با قیمت ارزان‌تر می‌فروشند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بدافزارها به فروشگاه محبوب ورا بردلی هم رحم نکردند