بخش آموزشی لینکدین گذرواژه‌ی ۵۵ هزار عضو را بازنشانی می‌کند

وب‌گاه Lynda.com که بخش آموزشی لینکدین محسوب می‌شود، اطلاعیه‌ای را به ۵۵ هزار کاربر ارسال کرده است. در این رایانامه در خصوص دسترسی غیرمجاز اشخاص ثالث به اطلاعات کاربران، هشدار داده شده است.

رایانامه‌ی ارسالی به کاربران را در ادامه مشاهده می‌کنید.
«ما اخیراً متوجه شدیم که اشخاص ثالث به‌طور غیرمجاز به پایگاه داده‌ی ما که حاوی اطلاعات آموزشی کاربران در Lynda.com بود، دسترسی یافته‌اند. از جمله‌ی این اطلاعات می‌توان به اطلاعات تماس و درس‌های مرورشده توسط کاربر اشاره کرد. خواهش می‌کنیم مطمئن باشید که گذرواژه‌های شما در معرض خطر قرار نگرفته است. همچنین هنوز مدرکی مبنی بر مشاهده یا افشای عمومی اطلاعات کشف نشده است. ما صرفاً خواستیم در یک اقدام احتیاطی به شما اطلاع‌رسانی کنیم.»

وب‌گاه The Register سوالاتی راجع‌به این نقض داده، زمان وقوع آن و تعداد افراد تحت تأثیر قرارگرفته از لینکدین پرسید. یک سخنگوی ناشناس از این شرکت، در بیانیه‌ای به این سؤالات پاسخ داده است. متن بیانیه به شرح زیر است:
«ما در یک اقدام احتیاطی، گذواژه‌های ۵۵ هزار کاربر در وب‌گاه Lynda.com را بازنشانی کردیم و این رخداد را به اطلاع کاربران رساندیم. در حال حاضر نیز تلاش می‌کنیم به ۹.۵ میلیون کاربر این وب‌گاه اطلاع‌رسانی کنیم هرچند که این پایگاه داده‌ی نقض‌شده حاوی هیچ گذرواژه‌ای نبوده است. همچنین شواهدی مبنی بر این وجود ندارد که این داده‌ها به‌طور عمومی منتشر شده باشد. هم‌اکنون نیز در حال پیگیری هستیم تا ویژگی‌های امنیتی این وب‌گاه را بهبود دهیم.»

اوایل امسال بود که شرکت لینکدین، به سرقت رفتن و فروش رکوردهای ۱۱۷ میلیون کاربر را کم‌اهمیت جلوه داد. هرچند که این عدد در مقابل نقض داده‌ی ۱ میلیاردی یاهو که هفته‌ی گذشته اعلام شد، عدد کوچکی است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.