فردی که با وعده خرید اکانت بازی کلش پسورد ایمیل یک نفر را دریافت کرده و از او کلاهبرداری کرده بود توسط ماموان پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ”غلامرضا شهریاری”رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان گفت: شخصی با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت در فضای مجازی با فردی آشنا شدم که حاضر به خرید اکانت بازی کلش به مبلغ ۱۰ میلیون ریال بود و پس از در اختیار قرار دادن پسورد ایمیل هیچ مبلغی را واریز نکرد.

وی افزود:شاکی مدعی بود مدت ها بازی کلش را بر روی گوشی تلفن همراهم نصب کرده بودم و آن را بازی می کردم تا به سطح بالایی رسید و اکانت آن را در معرض فروش قرار دادم و با فردی آشنا شدم که با مبلغ پیشنهادی حاضر به خرید آن بود اما پس از آنکه پسورد خود را به وی دادم هیچ پولی پرداخت نکرده و آن را تغییر داده است.

سرهنگ شهریاری ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی و جمع آوری ادله لازم نهایتا متهم شناسایی و به جرم کلاهبرداری اینترنتی دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت : یکی از بازی های دنیای موبایلی که بسیاری از خانواده های ایرانی را درگیر کرده بازی کلش می باشد و باعث رو در رو شدن والدین با فرزندانشان شده است زیرا جوانان و نوجوانانی که این بازی را شروع می کنند به خاطر رسیدن به سطح بالای آن و کسب درآمد شدیداً به آن اعتیاد پیدا کرده و گاهاً مشاهده شده صدمات جدی و جبران ناپذیری بر زندگی آنها از جمله افت تحصیلی،آسیبهای جسمی و روحی و کم رنگ شدن رابطه اجتماعی آنها با خانواده و دیگران وارد شده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: ترک این بازی برای کاربران آن نیز بسیار دشوار است اما اعتیاد به این بازی تنها آسیب آن نیست بلکه آسیب های دیگری از جمله اینکه ایرانی ها روزانه میلیونها دلار برای سازنده آن کسب درآمد دارند لذا توصیه می گردد جوانان و نوجوانان برای پر کردن اوقات فراقت خود راه های دیگری را که برای آینده آنها مفید است انتخاب کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بازی کلش شگرد جدید کلاهبرداران