کتابخانه کنگره اعلام کرد که پس از تحمل چهار روز حمله‌ی DDoS، رایانههایشان به حالت عادی بازگشته است. مقامات رسمی گفتند که حمله DDoS، حمله‌ای گسترده و پیچیده بوده است که از چند نوع حمله در آن استفاده‌ شده است.

طبق گزارشی که در روز ۲۰ جولای منتشر شد، این حمله خدمات و وب‌گاه‌هایی از جمله Congress.gov، دفتر حق تکثیر ایالات‌متحده آمریکا، خدمات BARD، پایگاه اطلاعاتی کتابخانه و رایانامه‌های ورودی و خروجی را دچار اختلال کرده است.

مقامات رسمی گفتند که این حمله نوعی حمله DNS پیچیده و گسترده است که از چند نوع حمله در آن استفاده ‌شده و قابلیت تطابق با شرایط را دارد. در این گزارش آمده است که: «خوشبختانه توانسته‌ایم این حمله را دفع و سامانه‌هایمان را تقویت کنیم، اما همچنان باید هشیار باشیم و از سامانه‌های امنیتی استفاده کنیم تا بتوانیم از پس چنین حوادثی در آینده برآییم». این مقامات گفتند که ممکن است هنوز خطاهایی در این سامانه‌ها باقی‌مانده باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بازگشت سامانه‌های کتابخانه کنگره به حالت عادی پس از گذشت چهار روز از حمله DDoS
برچسب ها: