بازداشت دانش‌آموز آمریکایی به علت نفوذ در اطلاعات مدرسه و تغییر نمرات

دانش‌آموزی ۱۷ ساله در آمریکا دستگیر و متهم به دسترسی غیرقانونی به رایانه‌های دولتی شد، وی درواقع چندین ماه پس از این که این رخنه‌ی اطلاعاتی رخ داد دستگیر شد.
سایوامسی کریشنا هانومانتو، دانش‌آموز مدرسه‌ی Panther Creek High متهم به ورود به سامانه‌‌های رایانه‌ی مدرسه در تاریخ ۱۵ اکتبر سال ۲۰۱۵ شد. تصور می‌شود که وی نمرات دانش‌آموزان از جمله ۴۵ نمره‌ی خودش را دست‌کاری کرده است.
براساس اخبار و شواهد، این دست‌کاری باعث پیشرفت چشم‌گیر وی شد، او از رتبه‌ی ۶۷ در رتبه‌بندی کلاس به رتبه‌ی ۷۰ رسید.
طبق گزارشات، سایوامسی توانست با یک برنامه‌ی واقعه‌نگار (لاگر) ضربه‌ی کلید، تدابیر امنیتی را دور زده و این برنامه را درون رایانامه‌ی یکی از معلم‌هایش جاسازی کند.
سرویس خبری برخط گفت که ضمانت برای بازداشت وی نشان می‌دهد که بیشترین تغییر نمرات در این مدرسه اتفاق افتاده است، آدرس IP کشف‌شده به رایانه‌ی‌ مدرسه‌ی Panther Creek High تعلق دارد.
اگرچه کاشف به عمل آمد که حداقل یکی از این تغییرات از یک رایانه‌ در کتابخانه‌ای خارج از مدرسه صورت گرفته که سایوامسی عضو آن بوده است.
این دانش‌آموز به قید کفیل آزاد شده و در حال حاضر هم‌چنان دانش‌آموز این مدرسه است.
این داستان به اهمیت یافتن راه حل‌های امنیتی مناسب اشاره می‌کند و هم‌چنین به نیاز مؤسسات دانشگاهی برای برخورد جدی با جرایم سایبری تأکید می‌کند.
به عنوان نمونه‌ای دیگر در این زمینه، اخیراً دانشگاه فلوریدای مرکزی (UCF) اعلام نموده است که قربانی یک رخنه اطلاعاتی شده است.
این کشف رمز تا ۶۳ هزار دانش‌آموز قدیمی و فعلی و کارکنان این دانشگاه را به خطر انداخته است.
UCF گفت: «ما به تازگی کارهایی صورت داده‌ایم تا به جلوگیری از این دست حوادث در آینده کمکی کرده باشیم.»
این کارها شامل افزایش امنیت حساب کاربری و گذرواژه و گسترش آموزش و تعلیم در مورد امنیت اطلاعات در سطح محیط دانشگاه می‌باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.