بازار بیت‌کوین هنگ کنگ با نام بیت‌فینکس، که حدود ۷۲ میلیون دلار ارزش بیت‌کوین مشتریان خود را هفته گذشته از دست داده است، اکنون به هر کسی که بتواند اطلاعاتی برای بازیابی بیت‌کوین‌های سرقت رفته فراهم کند، پاداش ۳.۵ میلیون دلاری پیشنهاد می‌دهد.

بیت‌فینکس در تاریخ ۲ آگوست نشان داد که ارز cryptocurrency از یک نقض امنیتی عمده، که منجر به از دست دادن نزدیک به ۱۲۰،۰۰۰ BTC شده است، رنج می‌برد.

این هک به کاهش ۳۶ درصد برای هر مشتری بیت‌فینکس منجر شده است، که نشانه‌ای برای مطرح شدن بحث بازخرید شرکتی که قادر به بازپرداخت خسارات باشد، شد. در حال حاضر، بازار مایل به ارائه ۵٪ از بودجه از دست رفته (نزدیک به ۶۰۰۰ BTC) به عنوان پاداش برای جبران بیت‌کوین‌های به سرقت رفته، است. اخباری از یک کاربر Reddit، با نام مستعار someguy ۹۱۶، به گوش می‌رسد که در مورد پاداش بیت‌فینکس که برای بیت‌کوین‌های به سرقت رفته پیشنهاد خواهد داد، پرس‌وجو می‌کند.

در پاسخ به این سوال، مدیر انجمن بیت‌فینکس، زن تاکت ، اظهار داشت به هر کسی که برای کمک به بازار، برای انجام بازیابی وجوه، اطلاعاتی داشته باشد، پاداش تعلق می‌گیرد.

تاکت نوشت: «۵٪ برای بازیابی و برای اطلاعاتی که منجر به بازیابی شود (اما اگر هیچ بازیابی حاصل نشود، پاداشی تعلق نمی‌گیرد)؛ اگر افراد متعددی به بازیابی کمک کنند، سهم‌شان متناسب با کارشان خواهد بود.»

۵ درصد از پول‌های سرقت شده در حدود ۶۰۰۰ BTC است که حدود ۳.۵ میلیون دلار است. بیت‌فینکس سومین بورس بزرگ بیت‌کوین در جهان است. پس از اخبار هک بیت‌فینکس که در تاریخ ۲ اوت اعلام شده است، روز پس از اعلام قیمت بیت‌کوین تقریباً ۲۰٪، از ۶۰۲.۷۸ دلار به ۵۴۱ دلار در هر بیت‌کوین کاهش یافته است.

برای احتیاط، بیت‌فینکس اقدامات امنیتی اضافی برای مشتریان خود اتخاذ کرده است، به عنوان مثال شرکت چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «ما بسترهای اضافی و بررسی‌های امنیتی زیرساختی اضافه کرده‌ایم؛ تمامی خدمات رمزنگاری بازسازی شده، از جمله کیف پول، توکن‌های امنیتی و کلمه عبور؛ وجوه به multisig cold storage منتقل شدند؛ تمام یکپارچگی‌های شخص ثالث دوباره بررسی شده است؛ حسابرسی جامع سامانه‌ای به منظور شناسایی آسیب‌پذیری‌ها انجام شده است و تمام بسترهای ما در زیرساخت‌های جدید بازسازی شدند.»

بهترین راه برای امنیت خود از چنین هک‌هایی این است که بیت‌کوین‌های خود را آفلاین نگه دارید. امن‌ترین محل برای ذخیره بیت‌کوین‌ها و یا هر ارز دیجیتال، در کیف پول خود است (در صورت امکان، آفلاین)، به جای هر وب‌گاه و یا بازار بیت‌کوین!

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بازار بیت‌کوین ۳.۵ میلیون دلار پاداش برای اطلاعات به سرقت رفته بیت‌کوین پیشنهاد داد.
برچسب ها: