باراک اوباما: حملات احتمالی روسیه به انتخابات آمریکا به‌طور کامل بررسی شود

در آخرین ماه‌‌های ریاست جمهوری، باراک اوباما به آژانس اطلاعاتی آمریکا دستور داده تا مرور کاملی بر روی نتایج انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند. بسیاری از جمله حزب دموکرات معتقدند که در انتخابات تقلبی صورت گرفته است.

آژانس اطلاعاتی آمریکا در حملات پیش از انتخابات، روسیه را مقصر اصلی می‌دانست. سخنگوی کاخ سفید گفت: «رئیس جمهور در اوایل این هفته دستور دادند تا الگوی حملات رخ‌داده در چرخه‌ی انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گیرد.»

باراک اوباما پیش از اتمام ریاست جمهوری خود، گزارش کاملی در این خصوص می‌خواهد. رئیس جمهور منتخب، دونالد ترامپ نیز کاخ سفید را در ژانویه ۲۰۱۷ تحویل خواهد گرفت. اوباما باید نتایج این بررسی را پیش از ترک کاخ سفید به کنگره تحویل دهد.

رئیس امنیت داخلی آمریکا در مورد عواقب حمله‌ی روسیه به انتخابات آمریکا گفت: «اگر ما به این حملات روسیه پاسخ ندهیم، عواقب آن ادامه داشته و آن‌ها دموکراسی ما را هدف قرار خواهند داد.»
این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که حزب دموکرات کاخ سفید را مجبور کرد تا جزئیات نفوذ و اطلاعات گمراه‌کننده در انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کند. در همین حال، ترامپ نیز گفته که متقاعد نشده که دولت روسیه پشت این حملات سایبری بوده باشد.

مهر ماه بود که وزارت امنیت داخلی و سازمان اطلاعات آمریکا رسماً در خصوص نفوذ به حساب‌های حزب دموکرات، روسیه را مقصر اصلی اعلام کردند ولی روسیه تمامی این اتهامات را رد کرد.
نفوذگران روسی رایانامه‌های خصوصی کیلینتون را به سرقت بردند که این اطلاعات چند روز بعد، درست چند هفته قبل از انتخابات توسط ویکی‌لیکس منتشر شد. با این وجود، ارائه‌ی گزارش کاملی از نفوذ در جریان انتخابات توسط اوباما، ممکن است در دولت بعدی چالش‌های بزرگی را بوجود آورد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.