باج‌افزار Voldemort چهره ی زشت خود را نشان داد!

۱۹۰۸مهاجمان برای بدست آوردن حق امتیاز هری پاتر، باج‌افزار جدیدی با نام Voldemort را برای تبهکاری در زمینه‌ی مجموعه کتاب و فیلم به راه انداخته اند.

این باج‌افزار پس از پیدا کردن چند پرونده که در کد خود به voldemort.horcrux و Nagini.exe اشاره می‌کرد، به این نام نام‌گذاری شد. (Nagini مار Voldemort است.)

صفحه نمایش قفل باج‌افزار بر روی کامپیوتر هدف قرار داده شده و یک تصویر از Voldemort بر روی مانیتور قبل از درخواست باج نمایش داده می‌شود. همچنین این باج‌افزار خارج از حالت معمول، به جای تقاضای پرداخت بیت‌کوین، پرداخت با کارت اعتباری را درخواست می‌کند.

کاوش رشته‌های کد اجرایی این باج‌افزار نشان داد که بازیگر پشت پرده، این باج‌افزار را با عنوان Colosseum امضا کرده است.

این مورد توسط مایکل گیلسپی، ملقب به شکارچی باج‌افزار کشف شد، کسی که گفت این بدافزار هنوز هم در حال توسعه است.

در حالی‌که این بدافزار هنوز به طور گسترده توزیع نشده، محققان هشدار می‌دهند که می‌تواند گسترش یابد. به گفته آن‌ها، ابزارهای ضد بدافزار می‌تواند به حذف آن کمک کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.