باج‌افزار CryptoLocker تقریباً شبکه‌ی دولتی آریزونا را در شهر پینال از کار انداخته‌ است. به گفته شبکه خبری to۱۲news، با حمله به شبکه رایانه‌ای اداره دادستانی شهر پینال در آریزونا توسط باج‌افزار CryptoLocker قسمتی از سامانه این اداره به طور کامل از کار افتاد.
دادستان شهر لاندو ویلس گفته است که این باج‌افزار حدوداً ۶۴ هزار پرونده را در سامانه مدیریت آن اداره از بین برده است. سامانه‌ای که مردم می‌توانستند اظهارات خود را از طریق آن ثبت کنند. او گفته که ممکن است یک هفته طول بکشد تا این سامانه دوباره راه‌اندازی شود.

باج‌افزارCryptoLocker یک بدافزار است که با استفاده از مهندسی اجتماعی، گیرندگان رایانامه را برای باز کردن ضمیمه‌های رایانامه فریب می‌دهد، در حالی‌که به نظر می‌رسد که این رایانامه‌ها از سوی یک فرستنده قانونی ارسال شده‌اند. با این حال، به محض اینکه قربانی بر روی پرونده کلیک کند، یک بدافزار خود را در رایانه یا شبکه مستقر نموده و پرونده‎های معمول را رمزنگاری می‌کند و باجی به صورت بیت‌کوین یا کارت نقدی از پیش‌پرداخت شده از قربانی درخواست می‌شود.
شهردار این شهر گفته است که او قصد پرداخت هیچگونه باجی را ندارد.
با این حال او هیچگونه شواهدی مبنی بر فشار مهاجمان برای پرداخت باج‌ مشاهده نکرده و می‌گوید که در هر صورت مجریان قانون را وارد این قضیه خواهد کرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

باج‌افزار CryptoLocker شبکه‌ی دولتی آریزونا را در شهر پینال از کار انداخت!
برچسب ها: