بررسی‌های اینترپل درجه‌ای از نگرانی‌های امنیتی در کشورهای جنوب شرق آسیا را نشان می‌دهد. در این نتایج اعلام شده حتی کارگزارهای وب دولتی نیز آلوده شده و برای بات‌ها به‌عنوان کارگزار دستور و کنترل عمل می‌کنند. این بررسی‌ها نشان می‌هد ۹ هزار کارگزار دستور و کنترل بر روی صدها وب‌گاه در کشورهایی همچون اندونزی، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام وجود دارد.

اینترپل در اطلاعیه‌ی خود اعلام کرد برای انجام این بررسی با کشورهایی که نامشان ذکر شد و برخی دستیاران از کشور چین همکاری داشته است. اینترپل می‌گوید شرکت‌هایی همچون ترندمیکرو، کسپرسکی، مؤسسه دفاع سایبری، بوز آلن همیلتون، مخابرات انگلستان و شبکه‌ی پالوآلتو در این تحقیق شرکت داشتند.

اعلام شده است بر روی وب‌گاه‌ها و کارگزارهای آلوده بدافزارهایی با قابلیت‌های باج‌افزاری، حملات منع سرویس توزیع‌شده و توزیع هرزنامه وجود دارد. ترندمیکرو گزارش داده است آلودگی بسیاری از کارگزارها از یک آسیب‌پذیری در افزونه‌ی وردپرس ناشی شده که از آن بهره‌برداری می‌شود و نام این افزونه ذکر نشده است. اینترپل اعلام کرده این عملیات و گزارش‌ها می‌تواند به کاهش حملات سایبری در آسیا کمک کند. در این بررسی‌ها یک پویش هرزنامه‌ای هم در نیجریه کشف شده که تا آن زمان کشف نشده بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اینترپل از ۹ هزار کارگزار آلوده‌ی دستور و کنترل در آسیا پرده‌ برداشت