اینترپل از ۹ هزار کارگزار آلوده‌ی دستور و کنترل در آسیا پرده‌ برداشت

بررسی‌های اینترپل درجه‌ای از نگرانی‌های امنیتی در کشورهای جنوب شرق آسیا را نشان می‌دهد. در این نتایج اعلام شده حتی کارگزارهای وب دولتی نیز آلوده شده و برای بات‌ها به‌عنوان کارگزار دستور و کنترل عمل می‌کنند. این بررسی‌ها نشان می‌هد ۹ هزار کارگزار دستور و کنترل بر روی صدها وب‌گاه در کشورهایی همچون اندونزی، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام وجود دارد.

اینترپل در اطلاعیه‌ی خود اعلام کرد برای انجام این بررسی با کشورهایی که نامشان ذکر شد و برخی دستیاران از کشور چین همکاری داشته است. اینترپل می‌گوید شرکت‌هایی همچون ترندمیکرو، کسپرسکی، مؤسسه دفاع سایبری، بوز آلن همیلتون، مخابرات انگلستان و شبکه‌ی پالوآلتو در این تحقیق شرکت داشتند.

اعلام شده است بر روی وب‌گاه‌ها و کارگزارهای آلوده بدافزارهایی با قابلیت‌های باج‌افزاری، حملات منع سرویس توزیع‌شده و توزیع هرزنامه وجود دارد. ترندمیکرو گزارش داده است آلودگی بسیاری از کارگزارها از یک آسیب‌پذیری در افزونه‌ی وردپرس ناشی شده که از آن بهره‌برداری می‌شود و نام این افزونه ذکر نشده است. اینترپل اعلام کرده این عملیات و گزارش‌ها می‌تواند به کاهش حملات سایبری در آسیا کمک کند. در این بررسی‌ها یک پویش هرزنامه‌ای هم در نیجریه کشف شده که تا آن زمان کشف نشده بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.